2. Фен Зона
  3. Два турнира за три дни на „Диана“: Радо Владимиров и Милен Германов недостижими

Два турнира за три дни на „Диана“: Радо Владимиров и Милен Германов недостижими

Пороите, които засипаха страната в последните няколко седмици, имаха разрушително действие върху аматьорския тенис в България, но за летните сесии на „Диана“ това докара още повече емоции.

Само за няколко дни се изиграха два турнира. Първият беше редовен в неделя и Радо Владимиров го спечели безапелационно, а втория се доигра днес, след като беше прекъснат преди повече от 10 дни, но в него най-силен се оказа Милен Германов, който надигра именно Владимиров на финала и прекъсна черната си серия от загубени финали в последните месеци.

Нека да започнем първо от неделя. Дъждът в последните седмици беше направил така, че гладът за тази игра сред любителите беше огромен.  В общи линии всякакви ангажименти за уикенда бяха отменяни заради очертаващото се хубаво време в неделя. Лекият дъжд над София в събота само допълнително усили еуфорията, когато в неделя нямаше нито един облак над столицата.

На 30 човека се събраха, за да определят кой ще вземе първия от осемте уикенда за двама почивка, осигурени от генералния спонсор на турнира Happy Fly.

Имаше много интересни мачове, както и утешителна схема за всички отпаднали, което прави загубата не толкова болезнена. До полуфиналите очаквано се добраха Тео Венков, Милен Германов, Радо Владимиров и Габор Такач.

И двете срещи имаше обрати. Тео Венков губеше 1-3 от Германов, но направи пълен обрат до 6-3. В другия мач Радо Владимиров изоставаше 0-2 от Такач, но го надигра със същия резултат – 6-3.

Във финала обаче имаше само един тенисист на корта. Победителят от последния "Мастърс" на Диана беше изключително агресивен и показа много високо ниво, за да спечели 6-1. Тео Венков се опита да бъде равностоен, но и тежките мачове преди това му попречиха донякъде да покаже максимума си.

Така Радо взе уикенда за двама и ще видим коя девойка ще се окажа печеливша за приятното прекарване в Банско, благодарение на туристическата агенция Happy Fly

Тази сряда пък се доиграха и закъснелите с десет дни мачове от предишния турнир на „Тинтява 29“.

Интересен бе единственият останал за доиграване четвъртфинал между Милен Германов и Калин Кънчев, който се подновяваше при 5-3. Калин беше на ход да сервира, а срещата продължи 2-3 минути и Милен се поздрави с победата, след като очевидно Калин не беше загрял добре.

В полуфиналите също имаше мач за доиграване. Радо падаше 0-3 от Тео Венков. Както и преди три дни обаче, люлинският номер 1 отново наложи своята игра в иначе много силния мач, който двамата изиграха. Победителят от последното издание на турнира „Зашо“ обърна до 5-4 и успя да пробие отново за 6-4.

В другият полуфинал Германов се справи с Котев 6-3, след като и двамата тестваха предимно играта си на бекхенд страните един срещу друг, а след 4-3 Милен дръпна в резултата.

Топ фаворит в последната среща бе Радо Владимиров, но по принцип двамата обичайно правят оспорвани двубои. Изненадващо в огромната жега Милен, който загуби именно от Радо във финала на Мастърс турнира през зимата, дръпна 2-0. Разликата от два гейма постоянно бе намалявана, но до 5-3 Германов задържаше преднината си. Тогава дойдоха минутите и на Владимиров, който успя до 5-5 да измъкне два трудни гейма. Милен отговори със сервис за 6-5, а Радо още веднъж измъкна тежък гейм за 6-6.

В него обаче Германеца показа силното си присъствие на корта в такива моменти. Макар и значително по-уморен от противника си, той намери отнякъде сили да поведе 5-2, Радо изравни до 5-5, а последната точка за 7-5 Германов направи уинър, с който закачи линията и това му донесе титлата след поредицата от загубени финали последните месеци.

Така в ранглистата продължава да води Германов, но по петите му са Владимиров и Венков. Както е известно, победителите в ранглистата и Мастърс турнира ще гледат пък Мастърс турнира в Париж през есента и затова битката за приза ще е до краен предел.

Не пропускайте и петъчните турнири, които ще ви спасят от летните жеги, тъй като започват в петък в 20 часа вечерта и емоцията е гарантирана. Записването можете да направите и онлайн, а следващият е на 4 юли.

Вече започна и записването за неделния турнир, в който отново наградата е уикенд за двама.