2. Фен Зона
  3. Ексцесии прекратиха дербито Бока Хуниорс - Ривър Плейт (ВИДЕО)

Ексцесии прекратиха дербито Бока Хуниорс - Ривър Плейт (ВИДЕО)

Екшън, сълзотворен газ и футболисти в болницата спряха мача реванш от Копа Либертадорес

Мачът-реванш от 1/8-финалите на Копа Либертадорес между Бока Хуниорс и Ривър Плейт бе прекратен на почивката. Причината - привърженици на Бока напръскаха с лютив спрей играчи на Ривър в тунела преди второто полувреме.

Двата тима се изправиха един срещу друг в мач реванш от 1/8-финала за Копа Либертадорес. Първият двубой бе спечелен от Ривър Плейт с 1:0.

Нулевото равенство на почивката в срещата реванш и загубата в първия мач явно разгневи феновете на Бока, който решиха да прекратят мача. При излизането на играчите за второто полувреме, те бяха напръскани с лютив спрей в очите от привърженици, които са намерили пробив в охраната на стадиона и са влезли в тунела, водещ от съблекалните към игрището.

Няколко футболисти на Ривър се появиха на терена кашляйки и търкайки очите си с ръце. След това още привърженици на Бока успяха да пробият дупки в оградите и да нахлуят на терена, като ситуацията се нажежи до краен предел и имаше опасност за играчите на гостите, които близо час бяха държани от полицаи в центъра на терена. Те нямаше как да се върнат в съблекалните, тъй като трябваше да минат отново през облака от сълзотворен газ.

Представители и на двата клуба поднесоха извинения за случилото се, като осъдиха действията на феновете, определяйки ги като „позор“. Все още няма официално решение дали срещата ще бъде доиграна.