2. Фен Зона
  3. „Гегитрейд” стана шампион на Русе в Ариана Аматьорска Лига

„Гегитрейд” стана шампион на Русе в Ариана Аматьорска Лига

Заместник-кметът на Русе Димитър Наков награди финалистите в турнира

Отборът на „Гегитрейд“ стана шестият шампион на Ариана Аматьорска Лига за 2012 година след приключването на финалната фаза на турнира в Русе. „Гегитрейд” победи на финала „Анархия“ с 4:1 в динамичен и оспорван двубой. Решителният мач протече с надмощие на „Гегитрейд“, който триумфира заслужено с купата на шампионите. С достигането си до финала, и двата отбора придобиха правото да играят на големия финал на Ариана Аматьорска Лига 2012 между 6-8 юли в Пловдив. Те ще представят Русе и ще се борят за уникалната награда на Ариана – демонстративен мач срещу шампиона на България „Лудогорец”.

Заместник-кметът на Русе Димитър Наков награди първите три места в турнира и връчи индивидуалните награди. На трето място завърши отборът на „Сокол“, който спечели малкия финал с 5:3 над „Холеман 1”.

Организаторите от Ариана бяха предвидили и четири индивидуални награди:

·      „Талант на турнира“ стана Иво Монев от „Парк Дизайн” Той  привлече вниманието на спортните специалисти на Ариана и БФС със своите качества и умения на терена. Иво Монев ще се съревновава с останалите таланти от градовете на големия финал на Ариана. Наградата за националния талант на турнира е пробен период в лагера на шампиона „Лудогорец“ (Разград).

·      „Голмайстор” на Ариана Аматьорска Лига Русе стана Петър Андреев от „Гегитрейд”.

·      За „най-добър вратар” бе определен Александър Климов от „Сокол”.

·      Наградата за „феърплей” получи Иван Ветронов от състава на „Холеман 1”.

143 мача бяха изиграни по време на двата етапа на Ариана Аматьорска Лига в Русе. 137 отбора с близо 1400 аматьори се състезаваха за купата в града.

Ариана Аматьорска Лига 2012 продължава със състезанията във Варна и Бургас. За да бъдат в течение с най-актуалната информация за Ариана Аматьорска Лига 2012 и любопитни спортни новини, футболните фенове могат да следят сайта на турнира www.football.ariana.bg, както и фен страницата на марката във facebook.