2. Фен Зона
  3. Георги Куртев с хетрик срещу Асеновец (снимки)

Георги Куртев с хетрик срещу Асеновец (снимки)

Нападателят Георги Куртев записа хетрик за победата на “Евроколеж” с 5:3 над четвъртия в миналогодишното класиране на ЮИ “В” група състав на “Асеновец

Нападателят Георги Куртев записа хетрик за победата на “Евроколеж” с 5:3 над четвъртия в миналогодишното класиране на ЮИ “В” група състав на “Асеновец”.

“Колежани” още през първите 45 минути решиха мача след като вкараха четири гола във вратата на Дамян Кадиев. Головото шоу започна Стоян Ангелов-Стинката в 9 минута, след като засече центриране от фаул на Николай Бончев.

В рамките на две мунити Георги Куртев заби два гола. Първо в 19 минута нападателят вкара от фаул, а за второто си попадение прехвърли красиво Кадиев от 30 метра. Пет минути преди края на първата част Стоян Ангелов хитро изведе Богдан Кузмов зад защитата на Асеновец, крилото напредна към вратата. Богдан видя, че Кадиев тръгва към него и го прихвърли от границата на наказателното поле за 4:0.

Гостите трудно достигаха до голови положения през втората част, но успяха да вкарат два гола в единствените си удари в очертанията на вратата. В 53 минута Борислав Караматев от 10 метра намали, а в 70 минута Шабан Османов с удар от дъгата на наказателното поле вкара за 2:0. Домакините пропуснаха няколко положение, а най-фрапантното изпусна Олгин Чобан, който сам срещу вратаря на Асеновец би в аут. Съдията Гъджалов отмени и гол на Милен Алексиев, който беше изведен от Куртев зад защитата на гостите и прехвърли Кадиев. Реферът отсъди засада.

В 83 минута Гаджалов даде спорна дузпа за гостите, която Османов реализира. Две минути по-късно за игра с ръка на играч в “червено” съдията даде единадесет метров удар и за ‘колежани”, a Куртев оформи крайния резултат и своя хетрик. Следващата проверка на “Еврколеж” е в сряда срещу Гигант (Съединение).

Голмайстори: 1:0 – Стоян Ангелов (9), 3:0 – Георги Куртев (19, 21), 4:0 – Богдан Кузмов (40); 4:1 –Борислав Караматев (53); 4:3 Шабан Османов (70, 83- дузпа); 5:3 Георги Куртев (85 – дузпа)

“Евроколеж”: Георги Александров, Васко Василев, Йордан Вранчев, Николай Данчев, Николай Бончев (27- Петър Атанасов), Йордан Хърков, Стоян Ангелов, Георги Куртев, Богдан Кузмов, Димо Станков, Илхан Ибрамчик (Св.Шеров, Петьо Бунтов, Олгин Чобан, Милен Алексиев, Васил Тодоров)
Ст.треньор: Григор Иванов

„Асеновец”: Дамян Кадиев, Бахри Шакир, Веселин Филипов, Димитър Джонджоров, Николай Праматаров, Станчо Казаков, Борислав Караматев, Бирсент Карагарен, Рамадан Хайрула, Шабан Османов, Реджеб Халил
Ст. треньор: Димитър Илиев