2. Фен Зона
  3. Гладиаторите станаха шампиони във Volley Mania след зрелищен обрат

Гладиаторите станаха шампиони във Volley Mania след зрелищен обрат

Пламен Константинов награди носителите на титлата

Волейболистите на Гладиаторите победиха с 3:2 (17:25, 20:25, 25:23, 25:22, 15:10) Металиченца във финала на любителската лига Volley Mania. Новите шампиони измъкната успеха с много воля в зрелищен финал в пълната зала на Славия "Панайот Пондалов".

Съставът на Металиченца, които за четвърти път стигнаха решителния мач за титлата в шестгодишната история на надпреварата, започна много уверено срещата и взе първите два гейма. След това развоят на двубоят се обърна и Гладиаторите направиха пълен обрат, за да стъпят на върха. Така Металиченца продължават да са без спечелен финал.

Новите шампиони са шестият различен шампион във Volley Mania. Досега никой отбор не е успявал да спечели два пъти титлата в оспорваната любителска надпревара. Бившият капитан на националния отбор Пламен Константинов награди шампионите с купата и медалите.

Във финала в Б дивизия Новострой победи драматично с 3:2 (25:22, 19:25, 27:29, 25:18, 17:15) The Team. Двата състава направиха истински спектакъл с много оспорвани разигравания и добра организация в играта.

Получиха се и няколко обрата в резултата. The Team губеше с 26:27 в третия гейм, но успя да спечели. Въпреки изоставането си Новострой показа силен дух и желание за победа и изравни. Тайбрекът беше също толкова оспорван. След 17:15 Новострой спечели заслужено титлата.

Двата отбора ще играят в А дивизия от есента. Във второто ниво вече отпаднаха ОКИСС и XYZ.