2. Фен Зона
  3. Христо Бонев награди победителите в турнира Ариана Аматьорска лига

Христо Бонев награди победителите в турнира Ариана Аматьорска лига

Турнирът по футбол за аматьори Ариана Аматьорска Лига премина успешно в Пловдив и излъчи победителя в града. Футболният отбор на "Рай-Комерс" стана шампион в регионалния кръг на турнира, като на финала победи "Милениум" с 6:5 след изпълнение на дузпи (2:2 в редовното време).

Турнирът по футбол за аматьори Ариана Аматьорска Лига премина успешно в Пловдив и излъчи победителя в града. Футболният отбор на "Рай-Комерс" стана шампион в регионалния кръг на турнира, като на финала победи "Милениум" с 6:5 след изпълнение на дузпи (2:2 в редовното време). Пред погледа на една от легендите на родния футбол Христо Бонев финалът на турнира протече изключително оспорвано и двата отбора показаха качествена игра, достойна за професионалния еталон на българския футбол. С достигането си до финала те придобиха правото да играят на големия финал на Ариана Аматьорска Лига във Варна между 3-4 септември. Всеки един от двата финалиста ще има шанса да представи Пловдив и да се бори за уникалната награда на Ариана - среща с шампиона на България по футбол за сезона 2010/2011 - Литекс.

Христо Бонев лично награди футболистите на отборите, заели първите три места в турнира, и връчи индивидуалните награди. На трето място завърши отборът на "Син Лес", който спечели малкия финал с 2:1 след дузпи над "Еко-Конс". Над 200 мача бяха изиграни през трите дни на Ариана Аматьорска Лига в Пловдив. Турнирът в града бе третият от поредицата регионални срещи в рамките на непрофесионалното футболно първенство на Ариана. Общо 192 отбора с над 2100 играчи се състезаваха за купата в Пловдив. Футболни звезди от близкото минало на Ботев и Локомотив също взеха участие в надпреварата - Лилчо Арсов, Георги Йорданов-Ламята, Анастас Петров и Иван Гешев се включиха със свои непрофесионални отбори.