2. Фен Зона
  3. Кариана (Ерден) спечели дербито на монтанската „А” регионална група

Кариана (Ерден) спечели дербито на монтанската „А” регионална група

В същото време Едрен Вихър (Николово) си тръгна с три точки от гостуването на Вършец

Водачът във временното класиране на монтанската „А” регионална група Кариана (Ерден) спечели с 2:1 гостуването си на Пъстрина в дербито на 23-ия кръг от първенството, съобщи корепосндент на Novsport.com.

Домакините откриха резултата в 23-та мин., когато Филип Илиев се разписа в глава след центриране от дясно. Малко преди почивката Мирослав Димитров изравни с удар от границата на наказателното поле.

Капитанът на гостите Евгени Цветков-Геко удари греда в началото на второто полувреме, преди Цветелин Георгиев да донесе победата на Кариана. Това стана в 74-та мин., когато нападателят довкара отбитата от вратаря Петко Петков топка.

В същото време основният конкурент на Едрен Вихър (Николово) си тръгна с три точки от гостуването на Вършец. Михаил Въглярски вкара единственият гол в мача в 43-та мин. Четири кръга преди края двата отбора са разделени само от една точка на върха в класирането.