2. Фен Зона
  3. Левски шампион при ветераните след драматична победа над Ботев

Левски шампион при ветераните след драматична победа над Ботев

Ветераните на Левски детронираха шампиона Ботев Пловдив и триумфираха със златните медали за 2009 година след невероятен финал, игран във Велинград днес от 14,00 часа. "Сините"" спечелиха след изпълнения на дузпи с 9:8, а драмата започна още в редовното време, където резултатът завърши 4:4, а "канарчетата " бяха стигнали до пълен обрат с 4:3, след като губеха с три гола.

Ветераните на Левски детронираха шампиона Ботев Пловдив и триумфираха със златните медали за 2009 година след невероятен финал, игран във Велинград днес от 14,00 часа. "Сините"" спечелиха след изпълнения на дузпи с 9:8, а драмата започна още в редовното време, където резултатът завърши 4:4, а "канарчетата " бяха стигнали до пълен обрат с 4:3, след като губеха с три гола.

Много силен мач за новия първенец направи Даниел Боримиров, отличил се с хеттрик за своите. Четвъртото попадение на столичани бе автогол на Петър Пенчев, пратил топката в мрежата си за 0:2, след като Борето бе открил още в началото от дузпа. При двата гола преднина за тима от "Герена" Марин Бакалов не съумя да намали, пропускайки дузпа за пловдивчани.

С подновяването на втората част бившият играч на Мюнхен 1860 направи резултата класически и всички в редиците на "сините" предчустваха триумфа. Не така мислеха възпитаниците на Иван Занев, които по невероятен начин вкараха четири безответни гола в следващите 30 минути.

Първо Иван Добревски намали от дузпа, после Пенчев се реваншира за автогола си, като направи 2:3. Георги Андонов изравни малко след това, а Еньо Марин донесе пълния обрат за "жълто-черните". Левски обаче имаха сили да се вдигнат и да стигнат отново до равенство в 87-ата минута. Попадението бе отново на Боримиров и отново от дузпа, като по този начин седмицата в селекцията на Сашо Манолев отбеляза своя хеттрик. При изпълнението на дузпите левскарите не сгрешиха нито веднъж, докато отбелязалият от дузпа в редовното време Добревски сбърка от бялата точка и по този начин "канарчетата" загубиха титлата.

До този мач двата най-силни отбора при ветераните в България стигнаха съответно Ботев след победи над Дунав Русе с 3:0 в Пловдив и с 2:0 като гости в полуфинала, докато новият шампион надви Монтана с 3:2 като гост и 4:0 в столицата в другия полуфинал.