2. Фен Зона
  3. Левски София-Запад победи ЦСКА във вечното дерби по футзал

Левски София-Запад победи ЦСКА във вечното дерби по футзал

"Сините" се наложиха с 4:2, разликата между двата тима е 10 точки

Отборът на Левски София-Запад взе за втори път в рамките на два месеца вечното дерби с ЦСКА в мач от първенството по футзал, съобщава Канал 3. "Сините” записаха същия резултат както и през ноември месец, побеждавайки отново с 4:2.

ЦСКА поведе в 15-ата минута чрез Фиделе. Чернокожият футболист много технично пое топката пред наказателното поле и с прецизен шут промуши топката между краката на стража на "сините”.

Даниел Несторов от Левски успя да изравни бързо след гола на "червените”. Опитният футболист засече прострелен пас от центъра и с плътен изстрел от около 2 метра направи резултата 1:1.

Двата отбора се оттеглиха на почивка при равенство, а веднага след нея, Левски София-Запад излезе за първи път напред в резултата. Точен отново бе Несторов с удар отблизо.

Радостта на "сините” трая около 10 минути, преди Александър Иванов да направи резултата 2:2 с мощен удар от далечно разстояние.

Точно 6 минути преди края на срещата, Даниел Несторов вкара своя хеттрик. Играчът на мача пое топката от центъра и разстреля вратаря на "армейците” с прецизен удар по земя. Така резултатът стана 3:2.

Крайното 4:2 оформи Христо Костов 50 секунди преди края на двубоя.

След края на срещата грозни сцени имаше и на паркета и по трибуните. Част от футболистите на двата отбора опитаха саморазправа, но за щастие не се стигна до нищо по-сериозно.

Така Левски София-Запад продължава да е лидер в първенството ни по футзал с 34 точки от 12 изиграни срещи. ЦСКА е трети с 10 пункта по-малко.