2. Фен Зона
  3. Левски взе дербито с Чавдар при юношите

Левски взе дербито с Чавдар при юношите

3:1 за "сините" в един много красив мач

В дербито на елитната юношеската група до 17 година Левски София победи домакините от Чавдар Етрополе с 3:1 в един изключително зрелищен и красив двубой, предаде репортер на Novsport.com.

В мача имаше изпълнения, на които футболистите от елитната мъжка „А” група, могат да завиждат и мечтаят. Много добре подготвени физически и тактически, двата отбора не спряха да търсят победата от първата до последната минута.

Левски игра малко по-съсредоточено и в отделни периоди от срещата задържаше повече топката и успя да надхитри домакините от Чавдар.

Кристиян Добрев откри резултата в полза на Левски в 18-ата минута, а Станислав Маринов удвои в 25-ата. Домакините се вдигнаха на щурм и Стоил Николов намали в 32-ата след много красив гол с глава. През второто полувреме Левски показа по-добра класа и Енис Евтимов с топовен шут направи 1:3.

Тази среща показа, че футболът в България е жив и там, където се работи с децата и бъдещата, има резултат и бъдеще.