2. Фен Зона
  3. Марек с класика срещу Оборище

Марек с класика срещу Оборище

Тимът от Дупница цели гредата, реферът отменя още два гола срещу Оборище

Отборът на Марек постигна класическа победа с 3:0 срещу Оборище (Панагюрище) в мач от 3-я кръг на Югозападната "В" футболна група, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Мачът се игра на стадион "Бончук" пред около 300 зрители, според фен сайта на клуба. В началото на мача гол на Джайеоба бе отменен гол заради игра с ръка, която бе видяна единствено от главния арбитър на двубоя.  В 22-та минута Димитър Андонов откри резултата след точно изпълнена дузпа , а в 44-ата Борислав Кралев вкара красив гол с глава. При попадението си обаче той получи контузия и бе заменен.

През второто полувреме Марек тотално надигра панагюрци, но стигна само до още един гол. Това стана в 56-та минута, когато Димитър Георгиев направи резултата класически след фрапантна грешка на вратаря на гостите. До края на мача домакините от Дупница пропиляха още куп положения.

Христо Габаров уцели греда, а гол на Екундайо Джайеоба бе отменен заради спорна засада. След този кръг Марек е на 5-та позиция с 6 точки, а в следващия тимът има тежко гостуване в Радомир на местния Струмска слава. Мачът е на 9 септември от 17:00 часа.