2. Фен Зона
  3. Милен Германов спечели тенис турнира за любители Tavex

Милен Германов спечели тенис турнира за любители Tavex

37 тенисисти се събраха да премерят сили за юбилейната сребърна монета

Милен Германов спечели неделния турнир на тенис клуб „Диана“ за любители. Германеца този път бе безкомпромисен и спечели първа титла през летния сезон, като на финала се справи със Станислав Савев – Сакса 6-4.

37 тенисисти се събраха да премерят сили за юбилейната сребърна монета, осигурена от спонсора TAVEX.

Както обикновено, всички отпаднали в първи и втори кръг имаха шанса да играят и в утешителния турнир. Той бе спечелен от Тихомир Желев.

От горната страна на схемата Сакса бе абсолютен фаворит за финал, докато в долната част бе много трудно да се предвиди кой ще стигне до тази фаза, след като там се намираха Пепи Котев, Милен Германов, Филип Христов, Емо Велчев, Дидо Йонов, Георги Христов, а и дошъл бе да участва още един много изключително сериозен играч – Васко Тодоров.

Според очакванията Сакса почти нямаше проблеми до финала. Венецът на мачовете му бе срещата с Иван Златков, който при 0-4 0-15 импулсивно се отказа. На полуфинала съперник на Савев бе Георги Марин, който преди това бе отстранил Латин Латинчев.

Управителят на „Диана“ даде всичко от себе си и игра изключително красиво, но малко сили и умения да завършва точките на мрежата не му достигнаха да сътвори изненадата. Сакса победи с 6-4.

В долната част на схемата, където хаосът бе пълен, Васко Тодоров се справи с Филип и неговия силен бекхенд – 6-4, а после и с Данаил Йонов 6-3. Германов изигра изключително нервен мач, придружен с преквалифицирането на Емил Велчев за рефер на срещата срещу Георги Христов. Губейки 2-4 обаче, той спечели 6-4 и записа поредна победа над този съперник.

Пепи Котев се справи със Захари Балканджиев в мач от ретро времената на любителския тенис, а Емо Велчев стигна до среща с тактическия професор, след като в много красив двубой пречупи борбеността на завърналия се за постоянно от майка Русия Даниел Стоименов след 6-4.

В най-очаквания мач на ¼ финалите Германов надигра с 6-4 Васко Тодоров, Котев пък се справи без проблеми с Емо Велчев – 6-1. В предпоследната фаза Милен регистрира трета поредна победа над Котев след 6-1, който обаче имаше и лек физически проблем.

Така до финала стигнаха Германеца и Сакса. Мачът вървеше точка за точка до 2-2, когато първият дръпна с два гейма. До края Сакса намаляваше постоянно разликата, но Германов отново дърпаше напред и така се стигна до крайното 6-4.

Титлата победителят посвети на неговия приятел Христофор Минев, който имаше рожден ден.

В ранглистата Сакса продължава да е недостижим, но „Мастърс“ турнира в края на септември обещава да е изключително оспорван.