Обзор на 10-ия кръг в АМФЛ

След изиграването на десетия кръг, вече може да се каже, че Евротур ще завършат като първенци в своята дивизия преди зимната пауза, в най-лошия за тях случай по голова разлика, докато в другите дивизии, най-вече в първа и трета интригата е огромна и не се знае, какво може да стане до края на полусезона. Все още се чака решението на ръководството на лигата какви ще са последствията от отказването на Феникс. Ето и какво се случи този уикенд по терените на Грийн Спорт.

След  изиграването на десетия кръг, вече може да се каже, че Евротур ще завършат като първенци в своята дивизия преди зимната пауза, в най-лошия за тях случай по голова разлика, докато в другите дивизии, най-вече в първа и трета интригата е огромна и не се знае, какво може да стане до края на полусезона. Все още се чака решението на ръководството на лигата какви ще са последствията от отказването на Феникс. Ето и какво се случи този уикенд по терените на Грийн Спорт.

Първа дивизия

В директен сблъсък за първото място  Аматьорите успяха да надделеят над  отбора Китка. Червения картон на Ивчо от Китка в 54-тата минута при резултат 3:2 за Аматьорите, се оказа определящ  и за крайния резултат мача 6:4. Железник успя да поддържа интригата в мача с Казан Красна Поляна едва първите 20-тина минути до резултат 2:2, когато Казаните за четири минути вкараха три гола  и в крайна сметка мачът завърши 9:3 за Казан. Сензационен обрат в резултата успяха да постигнат Бунтарите в мача с Кючек. До петнадесетата минута резултатът беше 3:0, но последваха седем безответни гола, които донесоха крайното 3:7 за Бунтарите. Макар да изостава с точковия актив Реал София е с най-добрата голова разлика в дивизията, за това надали съжаляват много за отказването на Феникс и пропуснатата възможност да подобрят по-изразително головия си актив. Реал София – Феникс 5:0 служебен резултат. Фалкон отново правеха добър мач срещу един от стойностните отбори в лигата и само могат да съжаляват за изгонването на Коста в 58-мата минута за втори жълт картон при резултат 3:2 за ТУ. Момчетата от техническия университет се възползваха от численото си предимство и в оставащите десетина минути отбелязаха още три гола. След изиграването на първия кръг и унизителната загуба от водача в класирането МФК Аматьори с 14:1 и последвалото равенство с опашкаря Кючек, едва  ли някой е подозирал, че Фондови сити ще бъдат на точка от първото място осем кръга по-късно. Но ето че в тази оспорвана дивизия, със осмата си поредна победа този път над Искър Палас с 4:1 и предстоящи мачове само с претенденти за титлата всичко е ръцете и краката на момчетата от квартал Фондови Жилища.

Втора дивизия

Макар на почивката да отстъпваха само с  един гол, през второто полувреме  Просокър  позволиха да на Белите мечки да им отбележат цели девет  и в крайна сметка резултатът е 10:1. В мач, в който не извършиха нито един фал Джи Ти Ай загубиха с 3:7 от Ноу Лимит. Селесао развалиха хубавото впечатление, което създадоха с добрите си игри напоследък, като не се събраха за мача с безапелационния водач на дивизията Евротур. Макар и срещу отбор с човек по-малко Евротур дадоха заявка за рекордни статистически постижения като 10 греди, 63 точни удара срещу едва 22 неточни и резултат 22:4. Жилет не можаха да се съберат за мача си с Полиграфи и за това, на последните им се наложи да играят със сборна формация от съдии и делегати, които разкриха малко от това, което можем да очакваме във вторник от 19:30 на Грийн Спорт в двубоя по между им. Полиграфи – Жилет 5:0 служебен резултат. Стантек записа първа победа срещу стойностен противник надделявайки над Легендите с 8:3. В дербито на кръга Чавдар демонстрираха, че са превъзмогнали съкрушителната загуба от Евротур през седмицата, побеждавайки Добрич с 8:6. Макар да бяха без най-добрия си играч Андрей Андреев, получил червен картон миналия кръг, добричлии играха добре, но отново разочароваха, най-вече завършващ план. Добрите изяви на вратаря на Чавдар лишиха миналогодишните шампиони от нещо повече от почетна загуба в тази среща, резултатът от която ги свлече в дъното на таблицата.

Трета Дивизия

С поредния си силен мач Промил Вършец, продължава серията си без загуба в АМФЛ. Този път момчетата от Вършец надделяха над Юнивърсити с 10:3. Появилия се в непълен състав на Лешарите, бе наказан от Ситняково с десет безответни гола. Въпреки дежурния хетрик на Хрис, Крейзи Генг сензационно загуби от Интерпол с 6:5. До 53-тата минута мачът бе равностоен и се играеше при резултат   3:3 когато за четири минути двата отбора вкараха по два гола, но за нещастие на Крейзи Генг голът на Ивчо бе в собствената му врата. Интерпол успяха да опазят преднината си до края на мача и да запишат първа заслужена победа над тим от топ четири. Ферион записа втора победа без допуснат гол за втори път в близо тригодишната си история, побеждавайки Баравица с 7:0, като по този начин взе частичен реванш за отпадането си от купата от същия отбор. Любопитен факт е, че другата победа на нула на Ферион е през миналия сезон отново в десетия кръг. Младост и Вълците се вкопчиха в истинска битка, както на терена, така и във форума. На терена резултатът е 5:1 за Младост, а във форума четири страници ненужно заяждане. Бермудеца записа победа над Ятион с 7:3, а Мутрагеница победи Челси с 11:3.

Четвърта  дивизия

В мач, на който да се превърне в голов  трилър попречиха вратарите на двата  отбора, София Номадс и Юнак завършиха 2:2. Все пак по-доволни от точката  трябва да са от отбора на Юнак, поради факта, че изравниха минута преди  края. Асбис записаха победа над  отбора над Вектор Булс с 10:2. След като категорично победиха Ботев Върбово миналия кръг 262нет разочароваха през този, губейки от Ултра с 1:6. Макар да изоставаше в резултата още в 6-тата минута Ултра обърна мача в своя полза. По този начин 262нет изпусна шанса поне за малко да дели първото място с Павлово и Блока, мачът между които е отложен. С четири гола на Гунди, отборът на Хорнет се добра до точката в срещу Сопетник, които могат да съжаляват, че пропиляха три гола преднина и че допуснаха гол минута преди края за крайното 5:5. При 6:0 в своя полза в двадесетата минута на мача Ботев Върбово спряха да играят и това даде шанс на Крива река да изиграят едни равностойни 50 минути с носителя на купата и суперкупата, след изиграването на които резултатът е 10:5.