2. Фен Зона
  3. Откриха държавното по плажен футбол

Откриха държавното по плажен футбол

Днес стартира първият кръг от Държавното първенство по плажен футбол в к.к. Sunrise Housing Complex в гр. Обзор

Днес стартира първият кръг от Държавното първенство по плажен футбол в к.к. Sunrise Housing Complex в гр. Обзор. На официалното откриване присъстваха г-н Михаил Касабов (Вицепрезидент на БФС), г-н Валентин Заеков (Председател на Комисията по плажен футбол-БФС), г-н Люсиен Велчев (Член на Комисията по плажен футбол – БФС) и г-н Ижелин Митев (Управител на Miramar hotel). Te пожелаха на всички отбори успех и призоваха за феърплей.

Първата среща-дерби в група А бе между отборите на миналогодишния победител Академика Микс /София/и ФК Одесос / Варна/, която завърши с 4:5. Следващата среща бе от група Б между отборите на ФК Варненски момчета и ФК Миринекс, която завърши с резултат 4:2 в полза на варненци, който директно се класират на финала.

Следобед срещите продължават с мачове от група А, в която отборът на СА-МВР ще изиграе две срещи. Утре програмата ще стартира от 09:00ч, а финалът ще се проведе от 10:00 часа.

В този кръг участват 5 отбора, които ще продължат двубоите и във вторият кръг, който ще се проведе на 17-18 юли 2010 в гр. София на стадион Раковски, на плажният стадион Rakovski Beach Arena. Шампионът на първенството ще се определи на финалния кръг в к.к. Абена от 28 – 29 август 2010г.