2. Фен Зона
  3. Първи срещи за купата на АМФЛ

Първи срещи за купата на АМФЛ

Започна и надпреварата за купата на Аматьорската Мини Футболна Лига. Тази година в купата участват само отборите, които играят в шампионата на АМФЛ.

Започна надпреварата за купата на Аматьорската Мини Футболна Лига. Тази година в турнира участват само отборите, които играят в шампионата на АМФЛ. В първият кръг взеха участие 42 отбора, а за вторият директно се включват 11-те поставени отбора с най-добри показатели. Всички срещи са по един мач на директно елиминиране.

Отборът на „Polygraphy.info” не срещна трудности с конкурентите си от „Вектор Булс” и още на полувремето водеше с 6:0, а до края на мача вкараха и още три гола до крайното 9:0. Така те се класираха безпроблемно за следващата фаза.

„Китка” и „262 NET” не излъчиха победител в редовното време. Макар, че „Китка” се виждаха победители, седем минути преди края противниците им успяха да изравнят. Така се стигна до изпълнение на дузпи(по правилник не се предвиждат продължения), в които нервите на „262 NET” не издържаха и те загубиха с 6:5.

В най-нервният мач за купата се срещнаха „Павлово” и „Чавдар”. „Чавдар” поведоха с 2:0 до 45 минута, но шампионът от миналата година „Павлово” се възползва от умората на противника и победиха с 4:2. Мачът ще се запомни най-вече с провокативното поведение и на двата отбора. В следствие на това от отборите бяха изгонени по един човек с директни червени картони, както и наказани играчи след доклад на делегата. Също така отборите бяха наказани с последно предупреждение за изключване от турнирите на АМФЛ.

„Клуб GTI” хвърли изненадата, като победи „Белите мечки” с 4:3, като с 3 гола за победителите се изяви Деян Димитров. Чужденците от „Sofia Nomads” не успяха да се противопоставят на „Легендите”, като загубиха 9:2. За победителите най-деен беше Кирил Янков отбелязал цели 7 гола. Другата изненада направиха „Юнак”, като изхвърлиха „Ултра” след 6:4.Макар че „Ултра” постоянно атакуваха противника си, но головете влизаха предимно в тяхната врата. „Интерпол” показаха, че са непредвидим отбор и победиха „Фондови Сити” с 5:2. Така дадоха заявка за добро представяне и в купата и в първенството.

В дербито на първият кръг се срещнаха „Реал София” и „Промил Вършец”, като изходът на срещата беше непредвидим и от най-добрите прогнозатори в лигата. В изключително коректен и красив двубой, момчетата от Вършец успяха да победят противника си с 4:3, като и четирите гола за победителите вкара Тихомир Димитров и даде заявка за лидер на своят отбор. „AC Ferion” показа за пореден път, че не може да изиграе два силни поредни мача, като загуби от „Баравица” с 5:4. Макар, че 9 минути преди края на мача резултатът беше равен, играч на „AC Ferion” получи заслужен червен картон и това предреши крайният изход.

В друга среща „Q-check” и “AC Phoenix” изиграха много равностоен мач, като завършиха 4:4 в редовното време. Макар, че „Q-check” водеха 4:1 със серия бързи голове противникът им се върна в играта. Така се стигна до изпълнение на дузпи, в които по концентрирани се оказаха „Q-check”, като победиха със 7:6. В най-инересният мач за публиката се оказа срещата между „Chelsea Bulgaria” и „Лешарите”. Интересът бе продиктуван от липсата на двама играчи в отборът на „Лешарите”. Макар и със осакатен отбор “геодезистите” успяха да се противопоставят на противника си и поведоха в резултатът. По време на срещата единият от липсващите играчи успя да пристигне и се включи в игра. Така „Лешарите” доиграха срещата с човек по-малко. Макар по-малкият брой играчи те успяха да победят противника си със 10:4 и станаха любимци на публиката. „Юнивърсити Юнайтед” се разправи със „АФК Сопетник” с 9:4. Макар, че на полувремето водеха само с 3:2 „Юнивърсити Юнайтед” нямаха проблеми през второто и пречупиха противника си.

„No limit” и “FC IBM Bulgaria” се изправиха един срещу друг в неравностойна среща. Интернационалният отбор на технологичният гигант IBM не успя да се противопостави на съперника си и загуби с 7:1. В най-равностойната среща се изправиха „Казан Красна Поляна” и „Мутрагеница”. През цялото време се сипеха положения и пред двете врати, но или нападателите не успяваха в отиграванията или вратарите правеха невероятни спасявания. Голове не паднаха през първото полувреме, напрежението нарастваше, а голове и през второто липсваха. Така когато всички очакваха дузпи, Николай Марков от „Мутрагеница”, девет минути преди края откри резултата. До друг гол така и не се стигна и този резултат се оказа достатъчен да се продължи в следващата фаза.

„Крива река” и „Просокър” също не успяха да излъчат победител в редовното време, като завършиха 3:3. В изпълнението на дузпи „Крива река” победиха със 7:6 и се класираха напред. „Искър Палас” победи „AC Hornet” със 7:2. Началото на мача не предвещаваше такъв изход на мача, като на полувремето „Искър Палас” водеше само със 3:2. „Асбис” се наложи над „Алкохолчестър Юнайтед” в много равностойна среща изпъстрена с положения и пред двете врати. През първата част „Асбис” водеха с 2:1, а през вората отборите си размениха по два гола и така с 4:3 домакините се класираха за следващата фаза. В дербито на компютърните фирми „Стантек” се наложи над „Unex” с 8:2, като показа на противника си какво значи опит и ефективна игра.

В последната среща „Бермудеца” се наложиха над „Бунтарите” с 4:2. Макар че „Бермудеца” поведоха с този резултат още до 37 минута, те останаха с човек по-малко в 47 минута за директен червен картон. Противникът им се опита да се възползва от численото си преимушество, но точността на нападателите им изневери и до гол не се стигна. „ФК Железник” победи без игра „ФК Жилет” с 5:0 поради неявяване на противника. Същото се случи и в срещата между „Селесао” и „Ятион”, като домакините победиха с 5:0 служебно. Така отборите победили в срещите се класираха за следващата фаза, като компания ще им правят 11-те поставени отбора.