2. Фен Зона
  3. Пет отбора в спор за първото място в четвърта дивизия

Пет отбора в спор за първото място в четвърта дивизия

Интригата за първото място в четирите дивизии става все по-голяма, като в битката за златните медали, са замесени немалко отбори. На чело на първа дивизия в рамките на четири точки са цели седем отбора. Във втора нещата, като че ли са най-ясни - битката изглежда ще се води между Полиграфията и Евротур, но и другите отбори са способни на изненади.

Интригата за първото място в четирите дивизии става все по-голяма, като в битката за златните медали, са замесени немалко отбори. На чело на първа дивизия в рамките на четири точки са цели седем отбора. Във втора нещата, като че ли са най-ясни - битката изглежда ще се води между Полиграфията и Евротур, но и другите отбори са способни на изненади.

В трета дивизия първото място все още се дели от четири отбора, за крайната развръзка явно ще се чакат директните двубои. В отложения мач в сряда Павлово категорично надигра Ботев Върбово с 6:0 и въпреки това нещата в дивизия четири са все още доста неясни – три отбора с равен брой точки, един отбор на три точки от тях и още един на шест, но с два мача по малко. Резултатите от дивизиите са следните:

Първа дивизия
Искър Палас успяха да обърнат резултата в своя полза с гол пет минути преди края на мача с Железник и да спечелят с 5:4, макар да изоставаха с три гола през първото полувреме. ТУ трябваше да подсигурят  интересно четиво за вратарския си пост, защото на вратарите им бе най-скучно при победата срещу отбора на Феникс с 23:2. В сравнително равностоен мач и дерби на кръга Фондови сити победиха Китка с 3:1, с което ги свалиха от първото място. Реал София прегази Бунтарите с 14:1. Макар и да се събраха в последната минута Казан успя да победи Ай Би Ем с 4:2, като това е най-малкото, с което се отърваха символичните гости, най-вече заради многобройните спасявания на вратарят им Перо. МФК Аматьори за една бройка да изпуснат питомното в мача с опашкаря Фалкон. След като поведоха с 4:0, Аматьорите било заради подценяване или заради отпускане, оставиха инициативата в ръцене на Фалконите, които върнаха три гола и не бяха далеч и от изравняване, като с деветнадесет спасяваниа се отличи и стокилограмовия вратар на Фалкон – Петко.

Втора дивизия
Отборът на Просокър не беше далеч от сензацията във втора дивизия. Макар да заемат последното място в дивизията и да нямат още точка, момчетата от Просокър държаха интригата в мача до последната минута когато падна и четвъртия гол за Евротур оформил крайния резултат 4:2. Селесао надигра категорично клуб GTI с 6:1, с което се изкачи на трето място в дивизията. Отборът на Добрич, явно се връща на победния път, надигравайки Алкохолчестър с 8:3. Полиграфията спечели правилно изигран тактически мач срещу отбора на Ноу Лимит с 2:1. В тази битка за челните места в дивизията, късметът изневери на символичните гости, които на четири пъти уцелиха гредите. С победата си Полиграфи инфо заеха еднолично челното място, докато Ноу лимит се сринаха от второ на пето място. Жоро от Белите мечки е автор на най-бързия гол в историята на АМФЛ. Резултатът на мача със Стантек беше открит в осмата секунда на срещата. Въпреки ранния гол, мача не се превърна в голов трилър и завърши 2:2, като Стантек на два пъти изравняваше. Чавдар надигра Жилет с 11:4, като любопитното за този мач е, че Чавдарите не получиха нито един картон.

Трета дивизия
Макар да сътвори сензацията на миналия кръг надигравайки категорично Ферион, този кръг Вълците разочароваха, губейки от намиращия се в подем тим на Интерпол. Макар на два пъти да изоставаше в резултата, водения от опитния Giuliano отбор успя да обърне резултата в своя полза и да спечели мача с 3:2. Макар отново да изоставаше в резултата Ферион, успя да обърне Ятион и да спечели с 6:1. Въпреки че има спонсор, обезпечаващ напълно разходите на отбора, Челси не се събраха за мача си с Бермудеца. Жалко е че, средства давани за спорт се прахосват по подобен глупав и безотговорен начин. Промил изнесоха урок по футбол на Мутрагеница в мач, който се очертаваше дербито на кръга. През целия мач Промилите правеха каквото си искаха на терена и закономерно спечелиха с едва 8:0, като единственото което ги спираше беше вратаря на Мутрагеница – Малкия направил 23 спасявания. Младост записаха поредна категорична победа този път над Юнивърсити с 10:1. След голеадата си миналия кръг срещу Челси, деветката на Младост Михаил Николов добави още два гола, с което се приближи до водачите в битката за голмайсторския приз. В мач с три обрата на резултата Баравица спечели ценни три точки срещу Лешарите. Макар до петата минута да изоставаха с два гола, Лешарите се върнаха в мача и постигнаха пълен обрат в 43-тата минута. Шест минути по-късно отново изоставаха в резултата, който се запази до края – 4:3 за Баравица. Крейзи Генг спечелиха трудно срещу отбора на Ситняково - до седмата минута отборите си бяха разменили по два гола, в последствие на два пъти Ситняково успяваха да изравнят резултата. При резултат 4:5, символичните гости от Крейзи Генг останаха с човек с по-малко, което не им попречи да вкарат още два гола и в крайна сметка да спечелят мача с 7:5.

Четвърта дивизия
Блока трябва да обмислят сериозни рокади на вратарския си пост и в нападение, след като на мача им с 262нет, вратарят им Колето, играл като полеви играч наниза хетрик и в крайна сметка Блока спечелиха с 5:0. На Ботев Върбово им беше достатъчно едно полувреме игра за да победят Сопетник с 10:1, като на полувремето резултата бе 9:1. Между 20-тата и 26-тата минута Сопетник изпълниха пет пъти център, което прави пет гола за шест минути. Павлово победиха Унекс с 4:2, като това бе минималната победа с която можеха да си тръгнат. Вратаря на Унекс записа 19 спасявания, с което допринесе за минималната загуба на своя отбор. В мач който вървеше гол за гол, Юнак поведе само веднъж в края на мача но успя да запази преднината си и да спечели . Секунди преди края трима души получиха жълт картон за неразрешена смяна, като за Злати от Юнак, картона се оказа втори и се превърна в червен. Асбис победи Хорнет с 14:3, с което се изкачи на шесто място в класирането, но въпреки това е далеч от водачите в класирането.