2. Фен Зона
  3. Пирин и Вихрен ще излъчат областния първенец при ветераните

Пирин и Вихрен ще излъчат областния първенец при ветераните

Отборите на Пирин (Благоевград) и Вихрен (Сандански) се класираха на финал за излъчването на областен първенец при ветераните.

Това стана след като Пирин ( Благоевград) се наложи със 6:1 над техните съименници от Пирин 1972 на футболната база в Рилци, докато Вихрен победи като гост с 6:5 Пирин (Гоце Делчев) след изпълнение на дузпи. Така двата отборът ще се срещнат помежду си за излъчване на победител за област Благоевград, който да играе на републиканското първенство при ветераните.

В Рилци отборът на Пирин събрал в състава си имена като Петър Михтарски, Стефан Гошев, Стойне Илиев, Христо Войнов, Венко Попов, Константин Герганчев, Йордан Мурлев, Николай Петрунов, Костадин Трендафилов и вратарят Кирил Стойков не срещна никакви трудности срещу ентусиастите от тима с кодово име Пирин 1972.

Резултатът в срещата бе открит още в 19-ата минута, когато Христо Войнов се възползва от голов пас на Николай Петрунов и вкара за -1:0.

Преди това Пирин изпусна да поведе в резултата от дузпа за нарушение срещу Константин Герганчев в наказателното поле, но ударът на Николай Петрунов от бялата точка срещна левия страничен стълб.

В 34-ата минута удар на Петрунов от воле мина опасно над вратата. В ответната атака тимът на Пирин 1972 стигна до гол, който обаче бе отменен поради засада.

Две минути след почивката Пирин получи право на изпъление на втора дузпа, която този път Христо Войнов превърна в гол за -2:0.

В 58-ата минута пас по конец на Петър Михтарски стигна до Николай Петрунов, който придаде класическо изражение на резултата. Три минути по-късно двойно подаване между Иван Стойчев и Николай Петрунов завърши с гол на първия за - 4:0.
Разгромното 5:0 оформи Петрунов с прехвърлящ удар, след като получи топката от Михтарски пред наказателното поле.

До края на срещата паднаха още две попадения. Първо Красимир Главчев в 72-ата минута вкара почетното попадение за Пирин 1972 от фаул, а Петрунов оформи своя хетрик и крайният резултат в мача -6:1 в позла на Пирин. Треньори на победителите бяха Иван Бербатов и Борис Николов, а срещата изгледаха още и новоназначеният изпълнителен директор на Пирин Росен Кацимерски и един от главните акционери Петър Байкушев.

В другата среща играна по същото време в Гоце Делчев домакините от Пирин загубиха с 5:6 от Вихрен след изпълнение на дузпи. В редовното време мача за завърши при резултат -1:1.

Отборът на Вихрен стигна първи до гола 25-минути след почивката, когато добра комбинация между Йордан Боздански и Атанас Ласков завърши с гол на втория, който е помощник на благоевградския Зико в първия отбор на санданчани.

Изравнителното попадение вкара Георги Стаматов, а при дузпите от Пирин (Гоце Делчев) с пропуски се отличиха Либов, Карапетров и Главчев. От Вихрен изпуснаха Каракичев и Панчев. Така Вихрен взе победата с краен резултат 6:5.