2. Фен Зона
  3. Пирин триумфира с купата на областен първенец при ветераните

Пирин триумфира с купата на областен първенец при ветераните

Петър Михтарски и Иво Андонов надвиха Емо Кременлиев и компания

Пирин триумфира с купата на областен първенец при ветераните, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград. На финала звездната селекция на „орлетата” победи тази на Вихрен с 6:1. Купата на победителите връчи председателят на ОС на БФС-Благоевград Александър Кабзималски. Пирин пък ще представлява област Благоевград на републиканските финали, които започват през септември.

Двубоят между ветераните на Пирин и Вихрен се игра на футболната база в Рилци. В двата отбора личаха имената на тримата бронзови медалисти от незабравимото американско лято през 1994 г. В състава на Пирин това бяха Петър Михтарски и Иво Андонов, а от Вихрен Емил Кременлиев, който по традиция играе за санданчани.

Срещата започна с пропуски пред вратата на гостите. В 12-ата минута Николай Петрунов не успя да преодолее стража на санданчани след пас на Михтарски. Отново той малко по-късно стреля от воле над вратата.

Резултатът в полза на домакините бе открит в 21-ата минута, когато най-възрастния до този момент на терена Йордан Мурлев засече центриране на Ивайло Андонов от въздуха за -1:0.

В 28-ата минута Иво Андонов овладя топката пред наказателното поле и с хубав удар покачи на -2:0. В края на полувремето Петрунов направи трети пропуск пред противниковата врата, но веднага след това асистира на Константин Герганчев за -3:0

През втората част и двата отбора извършиха разрешените по пет смени, като нивото и темпото на игра не се промени.

В 62-ара минута резервата за Пирин Венци Динев вкара четвърти гол, а малко по-късно Ивайло Андонов майсторски изведе зад отбраната Петър Михтарски, който се отчете за разгромното 5:0 в мача. В 70-ата минута след пробив отдясно Емил Кременлиев вкара почетното попадение за Вихрен.

Две минути по-късно удар на Атанас Ласков от фаул срещна напречната греда. Гостите удариха още една греда в края на мача, чрез Юри Иванов, докато Красимир Трайков оформи крайното 6:1 в полза на Пирин с изключително красив гол от воле.

Състав Пирин: Мирослав Митев, Константин Герганчев, Стойне Илиев, Христо Войнов, Стефан Гошев, Ивайло Андонов, Петър Михтарски, Николай Петрунов, Костадин Трендафилов, Йордан Мурлев, Иван Стойчев ( Кирил Стойков, Красимир Трайков, Венци Динев, Христо Златинов).

Състав Вихрен: Стефан Трифонов, Кирил Орманлиев, Стоил Бояджиев, Красимир Милев, Атанас Ласков, Иван Русев, Юри Иваников, Валентин Станков, Атанас Балкански, Емил Кременлиев, Владимир Караличев ( Йордан Боздански, Николай Якимов, Пламен Мицански, Здравко Венетов)