2. Фен Зона
  3. Размествания в челото на класирането и в четирите дивизии на АМФЛ

Размествания в челото на класирането и в четирите дивизии на АМФЛ

Осмият кръг на АМФЛ, ни предложи доста интересни мачове, в резултат на които класирането в някои от дивизиите претърпя сериозни промени. В първа е рано да се говори за основни претенденти за първото място, тъй като първите шест места са разпределени в рамките на шест точки. Във втора дивизия, не познаващия вкуса на поражението отбор на Полиграфи Инфо бе приземен от набиращия скорост отбор на Чавдар, като по този начин ситуацията е сходна с тази в първа дивизия, само че отборите са седем, а и лидера Евротур е със само шест изиграни мача. В трета дивизия програмата противопостави челната шестица в директни сблъсъци, като в крайна сметка фантастичната четворка, деляща първото място от няколко кръга на сам бе разделена на две двойки. В четвърта дивизия промените в челото се дължат на факта, че Ботев почива, но не са за подценяване победите на Блока и Павлово срещу стойностни противници.

Осмият кръг на АМФЛ, ни предложи доста интересни мачове, в резултат на които класирането в някои от дивизиите претърпя сериозни промени. В първа е рано да се говори за основни претенденти за първото място, тъй като първите шест места са разпределени в рамките на шест точки. Във втора дивизия, не познаващия вкуса на поражението отбор на Полиграфи Инфо бе приземен от набиращия скорост отбор на Чавдар, като по този начин ситуацията е сходна с тази в първа дивизия, само че   отборите са седем, а и лидера Евротур е със само шест изиграни мача. В трета дивизия програмата противопостави челната шестица в директни сблъсъци, като в крайна сметка фантастичната четворка, деляща първото място от няколко кръга на сам бе разделена на две двойки. В четвърта дивизия промените в челото се дължат на факта, че Ботев почива, но не са за подценяване победите на Блока и Павлово срещу стойностни противници.

Първа дивизия
            В битка за отдалечаване от дъното отборът на Кючек записа първа победа в първенството, а Фалкон загуби за втори пореден път с 3:4, като отново малко не достигна на Фалконите да спечелят поне точка от загубен мач. Ай Би Ем сътвориха изненадата на кръга на първа дивизия спечелвайки точка срещу отбора на Аматьорите, с което показаха, че не са за отписване от борбата за разпределяне на челните позиции в класирането. Караколев наниза седем гола на Бунтарите, при победата на неговия Казан с 13:3, с което даде сериозна заявка за голмайсторския приз на дивизията. Резултата можеше да е още по внушителен, но петте греди и многобройните спасявания на Сколс предотвратиха катастрофалната за Бунтарите загуба. Искър палас са поредният отбор, които си оправи головия баланс, побеждавайки отбора на Феникс с 14:2. Заслужава адмирации проявата на феърплей на отбора на Искър, които се съгласиха да играят с пет души срещу несъбралия се отбор на Феникс. Ако вратарят на Железник Кьосев бе направил 23 спасявания вместо 21, щеше да препъне засилилия се към челните позиции отбор на Фондови сити. Макар на полувремето да удържаха нулевото равенство Железник допуснаха два гола през второто и загубиха с 0:2. Реал допусна загуба с 3:2 от отбора на Китка, въпреки че имаше два гола аванс. Постигайки пълен обрат отбора на Китка се изкачи първото място в класирането, докато Реал са вече седми.

Втора дивизия
            Изненадващо най-вече на фона на добрите игри напоследък отбора на Селесао, загуби от отбора на Легендите с 2:9 и по този начин изпусна възможността да дели първото място в дивизията заедно с Полиграфията и Евротур. За символичните гости с шестте си попадения се отличи Кирил Янков, докато Селесао могат да съжаляват за получения червен картон на Радлев, които предреши крайния изход на срещата. Чавдар разгроми непобеждавания до момента отбор на Полиграфи с 9:4, като по този начин влезе в челната тройка. Мони от символичните гости бе изгонен в 47-мата минута при резултат 5:2, стопявайки надеждите на своя отбор за нещо повече в срещата. В мач с много драма и обрати Белите мечки и Ноу Лимит завършиха на равно 4:4. Все пак за пропуснатата победа може би повече могат да съжаляват от Ноу Лимит, най-малко заради четирите ударени греди, а техния вратар даде заявка за рекордно малък брой спасявания за пазил цял мач вратар – едва 3. Боби Михайлов застана на вратата на Стантек и записа 11 спасявания в мача с Добрич. Спокойно не става дума за президента на футболния съюз, а за вратаря на Стантек Боян Михайлов. Емо от Стантек, известен из средите на АМФЛ като „звездата” самоволно напусна терена, а по всяка вероятност и отбора и улесни победата на Добричлии с 7:2. Въпреки победата Добрич, продължава да е единствения поставен отбор извън челната четворка. Интересен факт е, че и трите червени картона във втора дивизия този кръг са показани през второто полувреме на състезатели на отбора изоставащ с три гола разлика. Срещите между Джи Ти Ай и Алкохолчестър и Просокър и Жилет са отложени.

Трета дивизия
            В първия мач от дивизията Юнивърсити победи Лешарите с 9:3. Въпреки не особено тежката си програма Лешарите вече четвърти мач нямат победа. Отбора на Ситняково избухна срещу Баравица и спечели с 5:1. Ятион загуби в оспорван мач от Интерпол с 3:4, като на четири пъти гредата бе помощник на вратаря на Интерпол. С четвъртата си поредна победа Интерпол се изкачи на петото място в класирането, нека си припомним, че преди четири кръга бяха предпоследни. В директен сблъсък за първото място Крейзи Генг и Промил изиграха мач, в които ни предложиха много драма и много футбол. Поредното равенство с резултат 3:3, до което достигнаха двата отбора, може да се характеризира като гросмайсторско реми, но все пак Промил има за какво да съжаляват след като допуснаха изравнителния гол броени секунди преди последния съдийски сигнал. Измъчена победа на Ферион срещу коравия отбор на Мутрагеница с 4:1, като на лице е тенденцията от миналата година Ферион да демонстрира ужасяващо нисък процент на точност при ударите.   Младост трудно успя да победи Бермудеца, като основна роля за крайния изход на двубоя изигра изгонването на Пасков в 55-тата минута при резултат 4:3 за символичните гости. Претендирайки че е фаулиран 20-ката на Бермудеца хвана топката с ръце и това доведе до втори жълт, съответно червен картон. Въпреки численото превъзходство, победата на Младост не беше сигурна до последната минута, когато Николов отбеляза гола на успокоението и оформи крайното 7:5.

Четвърта дивизия
Крива река записа първа победа в лигата побеждавайки Вектор булс с 6:1. Макар да бе изиграл едва четири мача до сега, отборът на Ултра имаше само победи макар и над по-скромни съперници и срещата с първия по-сериозен такъв, даде до някъде отговор на въпроса за какво ще се борят Ултра тази година. По категоричен начин Блока започна мача правейки резултата 7:0 и остави в последните десетина минути символичните домакините да поиграят футбол и да върнат три гола. Макар да загуби с 2:8 от Павлово Асбис даде пример за феърплей изигравайки цял мач без нито едно нарушение. Унекс разбиха Юнак с 10:3, но този мач е пример за това колко измамен може да е крайния резултат за това, какво всъщност се е случило в дадена среща. Вратарят на Унекс, най-добрия в лигата според мнозина, има 32 спасявания и определено е изиграл огромна роля за победата на отбора си. Първа измъчена победа в лигата записа и отбора на София Номадс, които победиха Хорнет с 4:3, а в последната среща от дивизията 262 нет разгромиха Сопетникс с 12:0.