2. Фен Зона
  3. Теодор Венков с втора титла на "Диана"

Теодор Венков с втора титла на "Диана"

Неделята донесе адски много тенис на всички участници, а финалистите изиграха по цели 7 мача

Теодор Венков спечели втора титла от лятната верига турнири на ТК „Диана“. С изключителна физическа подготовка победителят не срещна проблеми никъде по пътя си.

Той получи награда – юбилейна монета от спонсора TAVEX Gold Exchange.

Иначе неделята донесе адски много тенис на всички участници, а финалистите изиграха по цели 7 мача.

Шест групи по 5 човека разпределиха четвъртфиналистите. Първите от всяка група плюс двамата най-добри втори излязоха напред. Така, независимо дали имаха шансове за излизане от групата или не, всички любители получиха повече от хубав жребий, който им гарантира минимум 4 мача, в които да сравнят нивото.

Така на четвъртфиналите се оформиха мачовете между Найден Жеков и Теодор Венков, Милен Германов и Емо Велчев, Филип Христов срещу Иван Златков и Тихомир Желев срещу Тони Давидовски.

Венков бе повече от категоричен срещу Жеков, Германов се справи с 6-3 срещу своя съперник. Със същия резултат в полза на Филип приключи и мачът му срещу Златков, а д-р Давидовски се справи с Тишо Желев без особени проблеми.

Полуфиналите бяха също доста интересни. В тях Филип взе реванш на Германов за загубата в същата фаза миналата седмица и го надигра с 6-4, а Венков макар и не лесно се справи с Тони Давидовски – 6-3.

В последният мач Христов просто нямаше сили за съпротива, докато Венков, който играе за отбора на ЦСКА във футболната форум лига, бе в перфектна кондиция. Заслужено, с отлична игра, той победи с 6-2, за да спечели сребърната монета на TAVEX.