2. Фен Зона
  3. Турция победи България, но още сме в играта

Турция победи България, но още сме в играта

Нека днес, когато мачът е от значение, младите лъвици да покажат зъби и да надвият своя съперник!

Турция победи България с 3:2 гейма в мач, който първоначално бе обявен за полуфинал на Балканиадата за девойки младша възраст, но по-рано Балканската волейболна асоциация обяви, че мачовете днес България - Турция и Сърбия - Гърция (3:0) нямат никакво отношоние към турнира. Според тях това се случва заради искане на волейболните федерации за повече мачове, но от нашата федерация не са предявявали такива искания.

Така истинските полуфинали ще се играят в петък. Тогава нашите момичета ще играят със сръбкините.

Ние, като фенове, имаме основания да се надяваме на победа в следващия мач, макар че отстъпихме на Турция с 3:2. За туркините това бяха първите изгубени геймове на целия турнир. Ние дори поведохме след 25:21 в първия гейм. Последваха два последователни гейма за комшийките, завършили съответно на 17 и 15. Но вместо да се предадат, нашите лъвици отговориха подобаващо с победа в четвъртата част - 25:17. В тай-брека обаче туркините успяха да се наложат и след 15:9 те затвориха мача.