2. Фен Зона
  3. „Ветерани Черно Море” стана шампион на Варна в Ариана Аматьорска Лига (снимки)

„Ветерани Черно Море” стана шампион на Варна в Ариана Аматьорска Лига (снимки)

Футболните легенти Срефан Богомилов и Тодор Марев наградиха финалистите в турнира

Отборът на „Ветерани Черно Море“ стана седмият шампион на Ариана Аматьорска Лига за 2012 година след приключването на финалната фаза на турнира във Варна. Ветераните с Пламен Тимнев и Вальо Станчев в състава си победиха на финала „RESPECT“ с 5:1 в динамичен и интересен двубой и по този начин доказахс, че са най-стабилният тим в надпреварата тази година. Решителният мач протече равностойно с леко надмощие на „Ветерани Черно Море“ през първото полувреме.

През втората част опитът на варненските легенди от близкото минало им помогна да триумфират накрая заслужено с купата на шампионите. С достигането си до финала и двата отбора придобиха правото да играят на големия финал на Ариана Аматьорска Лига 2012 между 6-8 юли в Пловдив. Те ще представят Варна и ще се борят за уникалната награда на Ариана – демонстративен мач срещу шампиона на България „Лудогорец”.

Футболните легенди Стефан Богомилов и Тодор Марев наградиха първите три места в турнира и връчиха индивидуалните награди. На трето място завърши отборът на „Ъндър Дъ Гън“, който се наложи в малкия финал с 4:2 след дузпи над „ФК Варна“.

Организаторите от Ариана бяха предвидили и четири индивидуални награди:

•    „Талант на турнира“ стана Радослав Монев от „Ветерани Черно Море”. Той  привлече вниманието на спортните специалисти на Ариана и БФС със своите качества и умения на терена. Радослав ще се съревновава с останалите таланти от градовете на големия финал на Ариана. Наградата за националния талант на турнира е пробен период в лагера на шампиона „Лудогорец“.

•    Голмайстор на Ариана Аматьорска Лига Русе стана Андрей Андреев от „Ъндър Дъ Гън“.

•    За „най-добър вратар” бе определен Радослав Радев от „RESPECT”

•    Наградата за „феърплей” получи Деян Ангелов от състава на „Ветерани Черно Море“.

Успоредно с финалите на Ариана Аматьорска Лига във Варна се проведе и регионалният кръг на „Националния медиен турнир по футбол”, организиран от Ариана. Отборите на варненските медии се включиха в инициативата с много желание и футболна жар и показаха добри спортни умения в центъра на морската столица.

181 мача бяха изиграни по време на двата етапа на Ариана Аматьорска Лига във Варна. 165 отбора с близо 1700 аматьори се състезаваха за купата в града. Непрофесионалните състезатели отбелязаха общо 832 гола в двете фази на турнира.

Ариана Аматьорска Лига 2012 продължава с последния регионален кръг в Бургас.