2. Фен Зона
  3. Юношите на Сторгозия (Плевен) записаха първа победа през сезона

Юношите на Сторгозия (Плевен) записаха първа победа през сезона

Точни във вратата на домакините от Ботев (Пудрия) бяха веднъж Тони Глоговски и на три пъти Димитър Димитров

Юношите старша възраст на Сторгозия (Плевен) записаха победа при гостуването си на Ботев (Пудрия) във вторият кръг на първенството от зона Враца с убедителното 4-1. Момчетата на треньора Ботьо Ботев надиграха категорчно своят опонент през всичките 90 минути. Двубоят започна с лек превес на гостите, като в средата на първото полувреме след кратко разбъркване в защитата на домакините Тони Глоговски прати топката в мрежата за 1-0 в полза на Сторгозия. Малко по-късно Глоговски се озова сам срещу вратаря на домакините, но той с майсторска намеса успя да спаси удара му и топката попадна в Димитър Димитров, който бе непокрит и реализира в опразнената врата за 2-0 в полза на гостите. В края на първото полувреме футболистите на Ботев (Пудрия) върнаха интригата в мача, отбелязвайки за 1-2. Второто полувреме започна равностойно, но в 70 минута Димитров за гостите се измъкна от защитата на Ботев и остана очи в очи със стража на домакините и реализира за 3-1. След третото попадение във вратата на домакините юношите на Сторгозия продължиха да натискат своят съперник и стигнаха до 4-то попадение, което бе дело отново на Димитър Димитров след технична игра в наказателното поле на домакините. До края на срещата гостите бяха по-активният отбор, като можеха да увеличат преднината си, но изпуснаха изгодни положения. В следващия кръг Сторгозия приема Ботев (Козлодуй). Мачът е в неделя от 11:00 на ст."Слави Алексиев", а Ботев гостува на ФК "Мизия" Кнежа.