2. Формула 1
  3. Кими Райконен спечели драмата в Абу Даби

Кими Райконен спечели драмата в Абу Даби

Хамилън отпадна заради проблем в електрониката, Фетел стигна подиума след старт от бокса

Кими Райконен с Лотус спечели своята 19-та победа във Формула 1 след драматичен триумф на пистата „Яс Марина” в Абу Даби.

Финландецът стана осмият различен победител в надпреварата този сезон. Люис Хамилтън, който тръгна от пол-позишън, отпадна заради проблем с електрониката на своя болид.

Айсмен остави зад себе си Фернандо Алонсо, завършил на втора позиция. Лидерът в генералното класиране Себастиан Фетел направи забележително състезание и след като стартира от бокса се добра до място на подиума, за да финишира трети.

До края на сезона остават само две състезания. С два старта до края Фетел води с 10 точки пред Алонсо в генералното класиране. Двамата останаха сами в битката за титлата, след като се откъснаха прекалено далеч, за да бъдат настигнати от преследвачите.

Победата в Абу Даби пък бе първа за Кими Райконен от Гран при на Белгия през 2009-та, когато той караше за Ферари. Успехът бе и първи за болид на Лотус от 1987 година насам.