2. Формула 1
  3. Нико Розберг остана перфектен със седма поредна победа (ВИДЕО)

Нико Розберг остана перфектен със седма поредна победа (ВИДЕО)

Розберг спечели и четвъртия старт за сезона в Сочи, Хамилтън си проби път до второто място, Фетел отпадна

Нико Розберг остава перфектен през сезона във Формула 1 и спечели общо седма поредна победа в четвъртия кръг за сезона в Гран при на Русия. Германският пилот на Мерцедес беше безгрешен на пистата в Сочи пред погледа на Бърни Екълстоун и Владимир Путин и направи най-бърза обиколка в самия край, когато вече си бе гарантирал първото място.

Съотборникът му в Мерцедес Люис Хамилтън тръгна от десета позиция на стартовата решетка, но финишира втори и гарантира двойна победа за отбора. Тръгналият от трето място Кими Райконен си остана трети и в края и се качи на подиума. Това беше рекоден подиум №700 за Ферари във Формула 1.

Нико Розберг има пълен комплект от 100 точки в генералното класиране и има аванс от 43 на върха.

Първата обиколка донесе истински хаос с трима отпаднали и много пострадали болиди. Себастиан Фетел бе ударен на два пъти отзад от Данил Квият и отпадна. 4-кратният световен шампион логично беше бесен и с цветущи реплики попита по тийм радиото какво си мислят, че правят пилотите зад него. Фетел се прибра в бокса със скутер, а болидът му остана разбит до предпазните огради

След прибирането на колата за сигурността Розберг напълно контролираше състезанието и трупаше аванс, който му осигури комфорт и увереност.

Двамата пилоти на Уилямс Валтери Ботас и Фелипе Маса отново направиха силно състезание и завършиха четвърти и пети. Фернандо Алонсо /6-о място/ и Дженсън Бътън /10-о/ донесоха първи точки за сезона на Макларън. Рено също взе първи точки за сезона със седмото място на Кевин Магнусен.

След седмата си поредна победа Розберг е вече на второ място по този показател в историята. Най-голямата победна серия принадлежи на Себастиан Фетел - 10 поредни успеха.