2. Формула 1
  3. Нико Розберг с втора победа от две състезания във Формула 1

Нико Розберг с втора победа от две състезания във Формула 1

Люис Хамилтън навакса лошия старт и се качи на подиума

Нико Розберг спечели и второто състезание във Формула 1 през 2016 г., триумфирайки в Бахрейн. Съотборникът му в „Мерцедес” Люис Хамилтън, който стартира от пол-позишън, завърши трети след много лош старт.

Хамилтън изгуби доста позиции след контакт с пилота на „Уилямс” Валтери Ботас при навлизането в първия завой.

Британецът навакса и си спечели място на подиума, докато Кими Райконен с „Ферари” завърши между двамата състезатели на „Мерцедес”.

Гран при на Бахрейн започна без Себастиан Фетел, след като двигателят на неговото „Ферари“ блокира по време на загряващата обиколка. 4-кратният световен шампион е гласен за основен конкурент на пилотите на „Мерцедес“ за титлата, но остана без точки във втория кръг от сезон 2016 в най-престижната автомобилна надпревара.

Нико Розберг започна отлично състезанието и изпревари Хамилтън още на старта на надпреварата, а британецът изостана до девета позиция, след като се сблъска с болида на Валтери Ботас в завой номер 1. Нещата не изглеждаха добре за световния шампион и той обясни по радиото на отбора, че "има проблеми с болида и той не се движи добре".

Хамилтън набра скорост в следващите обиколки и в петата изскочи на шесто място с изпреварване срещу Ромен Грожан, а пред него бяха лидерът Розберг, Фелипе Маса, Ботас и Даниел Рикардо. В този момент обаче в битката за лидерските позиции се намеси и Кими Райконен, който се възползва от излизане на Рикардо извън пистата в завой номер 1 и се предвижи на четвърто място. В осмата обиколка той мина и пред движещия се на трета позиция Ботас.

Двамата пилоти на „Мерцедес“ влязоха в бокса в 14-ата обиколка, а Хамилтън сложи гуми със средна смес и уцели правилната настройка, за да излезе на трето място в състезанието. Той се впусна в битка с Кими Райконен, но пилотът на „Ферари“ удържа аванса си до края и спечели втората позиция.

Втората победа от две състезания остави Розберг начело на класирането и той вече води със 17 точки срещу Хамилтън.