2. Формула 1
  3. Уебър тръгва първи на "Спа"

Уебър тръгва първи на "Спа"

Временният водач в генералното класиране Марк Уебър с Ред Бул ще стартира от първа позиция в стартовата решетка за Голямата награда на Белгия, 13-и старт от световния шампионат на Формула 1. Австралиецът, който вчера празнува рожден ден даде най-добро време на пистата „Спа” – 1:45.778. Втори се нареди преследвачът и бивш световен шампион Люис Хамилтън с Макларън, а трети остана Роберт Кубица с Рено.

Временният водач в генералното класиране Марк Уебър с Ред Бул ще стартира от първа позиция в стартовата решетка за Голямата награда на Белгия, 13-и старт от световния шампионат на Формула 1. Австралиецът, който вчера празнува рожден ден, даде най-добро време на пистата „Спа” – 1:45.778. Втори се нареди преследвачът и бивш световен шампион Люис Хамилтън с Макларън, а трети остана Роберт Кубица с Рено.

Най-дългото трасе в Европа беше засегнато от дъжд.

Световният шампион Дженсън Бътън, който е съотборник на Хамилтън в Макларън, закъсня с по-малко от половин секунда от първенеца, а зад него в последната си бърза обиколка се нареди Фелипе Маса с Ферари.

Фернандо Алонсо, който оглави двете свободни тренировки в петък, беше най-бавен от всички в топ 10, а дуото на Уилямс Рубенс Барикело и Нико Хулкенберг бяха съответно седми и девети.

Те затвориха в сандвич миналогодишния изненадващ победител в квалификацията на "Спа" Ейдриън Сутил.

Така от 13 квалификационни сесии през този сезон Ред Бул спечели пол позишън в 12. От своя страна Уебър прави пета най-добра квалификация през 2010-а.

Утрешният старт е с начален час 15:00.