2. Формула 1
  3. Втори пореден успех за Нико Розберг

Втори пореден успех за Нико Розберг

Германецът с "Мерцедес" спечели Гран при на Монако във Формула 1 за трета поредна година

Пилотът на Мерцедес Нико Розберг записа втори пореден успех във Формула 1, след като спечели състезанието за голямата награда на Монако.

Успехът е и трети пореден за германеца на тази писта, като за последно до подобно постижение е стигал легендарният Аертон Сена.

На второ място днес остана пилотът на Ферари Себастиан Фетел, на 4.486 секунди от победителя, а Люис Хамилтън, който водеше почти през цялата надпревара, завърши на трета позиция.

По този начин Розберг съкрати преднината на своя съотборник в генералното класиране само на 10 точки. Фетел е на трета позиция в подреждането на пилотите.

Хамилтън стартира от първа позиция водеше до 64-а обиколка от общо 78, но в следващата трябваше да влезе в бокса. Именно в 64-а обиколка беше и най-интересната ситуация в надпреварата. 17-годишният холандец Макс Ферстапен от "Торо Росо" катастрофира тежко при опит да изпревари Ромен Грожан (Франция) с "Лотус", което наложи автомобил за сигурност да се появи на пистата.

Това попречи на Хамилтън, който заради наложените ограничения на скоростта не успя да си върне лидерската позиция и завърши трети. Ферстапен се отърва без сериозни контузии.

"Какво се случи момчета? Загубих състезанието нали?", попита своя отбор Хамилтън по радиото. Четвърти се нареди Даниил Квят (Русия) с "Ред Бул", което е най-доброто му постижение в кариерата. В топ 6 са още Даниел Рикардо (Австралия) с "Ред Бул" и Кими Райкьонен (Финландия) с "Ферари".

Световният шампион, който има четири победи от началото на сезона, запази аванса си на върха в класирането при пилотите след 6 от 19 старта за сезона, но има само 10 точки аванс пред Розберг. Хамилтън има 126 точки, Розберг - 116 точки, а трети е Фетел с 98 точки.

Следващият старт е за "Гран При на Канада" на 7-и юни.

Рикардо: Няма смисъл да съм резерва