2. - Франция
  3. Лил се издъни у дома срещу Ница, Нант и Рен не успяха да се победят

Лил се издъни у дома срещу Ница, Нант и Рен не успяха да се победят

Един от отборите с претенции за Европейските турнири Лил допусна грешна стъпка към целта си към челните места. Лил направи домакинско 1:1 срещу Ница е мач от 36-ия кръг на френската Лига 1.

Гостите поведоха в резултата в 34-ата минута чрез Модест, а Лил изравни в 71-ата минута с гол на Кабайе. Хазард можеше да донесе победата на домакините, но ударът му в 86-ата минута бе спасен. Отново Хазард можеше да вкара гол в 92-ата минута, но ударът му отночо не попадна във вратата на гостите. Малко преди това се откри и чудесна възможност за Бастош, който също пропусна.

След този мач, Лил заема 6-ото място в класирането с актив от 58 точки, докато Ница е на 9-ата позиция с 49 точки.

В друг двубой от 36-ия кръг, Нант направи 1:1 в домакинския си мач срещу Рен. Този мач трябваше да бъде спечелен задължително от "канарчетата", кито са сериозно застрашени от изпадане. Бакайого откри резултата в полза на Нант в 41-ата минута, но Соу изравни в 83-ата минута.

След мача, Рен е на 7-ото място в класирането с актив от 58 точки, докато Нант е на 19-ото място с 34 точки.

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения