2. - Франция
  3. Лион и Марсилия със зверски издънки у дома

Лион и Марсилия със зверски издънки у дома

Лил продължава да мачка, бие Нанси с 4:0 като гост

Битката за титлата във френската Лига 1 продължава да се развива в полза на шампиона Бордо, въпреки че момчетата на Лоран Блан все още не са изиграли своя мач. Основните претенденти за короната на Бордо – Лион и Марсилия, допуснаха шокиращи загуби при домакинствата си от 19-ия кръг и тотално се сгромолясаха.

Лион загуби изненадващо с 1:2 от новака Монпелие, като загубата постави под сериозен въпрос бъдещето на наставника Клод Пюел. Първото полувреме завърши без голове, а в 51-ата минута бившият футболист на Парма Монтаньо изведе Монпелие напред. В 82-ата минута Гоми изравни за „хлапетата” и стад „Жерлан” чакаше пълния обрат, но в 85-ата минута Марво направи 1:2 и намали сериозно шансовете на Лион за титлата.

Същото се случи и на стад „Велодром” в Марсилия, където местният Олимпик допусна загуба с 0:2 от Оксер. Два гола на Олиех в 40-ата и 80-ата минута донесоха изненадващ успех за гостите, а Марсилия пропусна отлична възможност да се доближи до върха.

На другият полюс пък е тимът на Лил, който постигна нова убедителна победа – 4:0 като гост на Нанси. Така северняците затвърдиха реномето си на най-резултатния отбор в Лига 1.

Тулуза - Бордо

В класирането води шампионът Бордо с актив от 40 точки и мач по-малко, 6 пред втория Лил. Марсилия е на 4-о място с 32 точки, а Лион е 6-и с 30.

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения