2. - Франция
  3. Лион смачка Дебрецен като гост – 4:0

Лион смачка Дебрецен като гост – 4:0

Отборът на Лион постигна втора победа в Група „Е” на Шампионската лига, след като размаза с 4:0 кошмара на Левски Дебрецен. Срещата се игра пред препълнените трибуни на стадион „Ференц Пушкаш” в Будапеща, но в този мач, за разлика от двубоя с Левски, домакините бяха тотално разбити от френския гранд.

Двубоят започна със силен натиск от страна на гостите, които излязоха напред в резултата още в 3-та минута. Тогава Пянич центрира от корнер и Калстрьом засече кълбото във вратата на унгарския шампион – 1:0.

След това попадение играта се понакъса, но гостите все още изцяло владееха инициативата на терена. В 13-ата минута „хлапетата” получиха правото да изпълнят пряк-свободен удар, а зад топката застана Миралем Пянич, който огорчи за втори път Полексич, пращайки кълбото в долния ляв ъгъл на вратата му.

След като вече губеха с 0:2 домакините опитаха да се върнат в двубоя, но опасен удар на Лашко в 20-ата минута премина много близо до дясната греда на Лорис. 4 минути по-късно Пянич центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Гуву стреля с глава, а кълбото се отклони в тялото на Цвиткович, но все пак влезе в мрежата на Дебрецен – 3:0.

До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и така Лион се оттегли на почивка с комфортна преднина от 3 безответни гола.

Второто полувреме започна далеч по-равностойно, но въпреки това в 51-ата минута Калстрьом изведе Гомис на много изгодна позиция и тъмнокожият нападател хладнокръвно покачи на 4:0. След този гол „хлапетата” дадоха инициативата на своите домакини и в 54-ата минута Шакали стреля опасно, но шутът му излезе в аут.

В 56-ата Рудолф засече топката от корнер с десния крак, но тя срещна десния стълб на Лорис. След това положение темпото на игра спадна рязко, а гостите се прибраха в своята половина, изчаквайки нови възможности на контраатака.

До края на мача се запомниха един пропуск на Гуву и два на Едерсон и така Лион разби кошмара на Левски Дебрецен с 4:0.

След този успех тимът на Лион оглави еднолично класирането в група „Е” като има пълен актив от 6 точки от първите си два двубоя. Домакините от Дебрецен пък са последни с 0 точки и голова разлика 0:5.

Дебрецен – Лион 0:4

0:1 Калстрьом 3’
0:2 Пянич 13’
0:3 Гуву 24’
0:4 Гомис 51’

Стартови състави:

Дебрецен: Полексич, Боднар, Комиоси, Фодор, Леандро, Шакали (Домби – 85’), Киш, Цвиткович, Варга, Лашко (Рудолф – 46’), Колибали

Лион: Лорис, Ревейер, Крис, Тулалан, Сисоко (Колоджиечак – 78’), Клерк, Макун, Калстрьом, Гуву, Гомис (Едерсон – 54’), Пянич (Гоналонс – 57’)

Жълти картони: Шакали (Дебрецен); Гоналонс (Лион)

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения