2. - Франция
  3. Марсилия разгроми ФК Цюрих - 6:1

Марсилия разгроми ФК Цюрих - 6:1

Френският тим вече е само на точка зад Милан и Реал (Мадрид)

Отборът на Марсилия разгроми ФК Цюрих с 6:1 в среща от група „С” на Шампионската лига и по този начин се приближи само на точка от лидерите Милан и Реал (Мадрид). Двубоят на стадион "Велодром" в Марсилия бе много динамичен, като домакините не оставиха никакви шансове на швейцарския тим.

Срещата започна отлично за домакините, които успяха да поведат в резултата още в 3-ата минута. Играч на французите центрира остро от фаул, а в опита си да изчисти топката, Агертер си отбеляза нелеп автогол с глава. Само осем минути по-късно воденият от Дидие Дешамп тим успя да удвои преднината си. Фабрис Абриел изпълни отлично пряк свободен удар от около 30-ина метра, топката тупна пред вратаря на швейцарците Леони и се оплете в мрежата зад него - 2:0. Домакините продължиха да натискат, но с пропуски се отчетоха Брандао и Нианг.

В 31-ата минута противно на логиката гостите успяха да намалят резултата. Джурич подаде на Алфонс, който с безпощаден изстрел с десния крак от границата на полето матира Манданда. До края на полувремето Диавара на два пъти имаше шанс да изравни резултата, но ударите му бяха отразени от стража на Цюрих.

Второто полувремето отново започна с натиск на Марсилия и логично в 51-ата минута резултатът стана 3:1. След центриране от фаул, топката попадна в Бакари Коне, който намери непокрития Мамаду Нианг и той с много елегантен удар матира Леони. Атаките на домакините ставаха все по-опасни, но стражът на гостите Леони направи чудеса от храброст. Все пак и той трябваше да катапултира в 80-ата минута, когато Хилтон овладя топката в наказателното поле на швейцарците и не остави никакви шансове на вратаря на Цюрих – 4:1.

Седем минути по-късно Шейру с много силен изстрел от 23 метра не остави никакви шансове на Леони. Крайното 6:1 бе фиксирано в даденото от рефера добавено време, след като Брандао се възползва по отличен начин от перфектното центриране на Нианг и от 2-3 метра прати топката в опразнената врата.

6:1 Брандао (90’)

Марсилия: Манданда, Бокали, Диавара, Хилтон, Хайнце, Мбиа (84’ Сисе), Абриел (68’ Каборе), Шейру, Коне (61’ Валбуена), Нианг, Брандао

Цюрих: Леони, Стахел, Тихинен, Рочат, Кох, Оконкво, Агертер (46’ Гаич), Вонлантен (9’ Мехмеди), Маргаираз, Джурич, Алфонс (76’ Никчи)

Жълти картони: Брандао, Шейру, Мбиа (Марсилия); Оконкво, Стахел, Тихинен (Цюрих)

2 Засади 5
29' 0'' Владеене на топката (време) 24' 11''
54% Владеене на топката (%) 46%

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения