2. - Франция
  3. Сент Етиен изненада Олимпиакос на "Караискакис" - 3:1

Сент Етиен изненада Олимпиакос на "Караискакис" - 3:1

Френският Сент Етиен почти си осигури класиране на 1/8-финалите за Купата на УЕФА, след като изненада гръцкия шампион Олимпиакос, побеждавайки го с 3:1 на "Георгиос Караискакис" в Атина. Така "зелените" спряха серията от 9 поредни мача без загуба на Олимпиакос у дома.

Двубоят започна с домакински натиск, но много скоро французите показаха силата си на контраатака. В 12-ата минута французинът Доми направи подарък на сънародниците си, като не успя да изнесе топката, а от това се възползва Илан, който напредна и матира Никополидис – 0:1.

Минута по-късно Илан можеше да забие втори гол за Сент Етиен, но не успя почти на празна врата, пращайки в аут избита от Никополидис топка след удар на Дернис.

В тези минути момчетата на Валверде бяха загубили всякаква концентрация и гостите имаха шанс да поведат поне с три гола. Единственото по-сериозно положение пред гръцкия шампион изникна пред Предраг Джорджевич, но сърбинът не успя да вкара с глава от непосредствена близост.

В края на полувремето Сент Етиен проведе поредната си добра контра. Миралас бе изведен сам отдясно, но се засуети, а топката попадна в Дернис, който без забавяне стреля с левия крак неспасяемо покрай Никополидис – 0:2.

В началото на втората част домакините опитаха да направят обрат, но Диого и Дуду нямаха късмет да вкарат с глава, като при удара на втория стражът на гостите Жано прояви невероятен рефлекс. В 62-ата минута все пак Олимпиакос намали резултата, не без помощта на рефера Батиста. Пацацоглу напредна отдясно и бе спънат пред границата на наказателното поле, но португалският рефер отсъди дузпа, която бе реализирана хладнокръвно от Джорджевич – 1:2.

В следващите минути домакините направиха безплодни опити да стигнат до изравняване, а гостите отново притесняваха защитата им на контраатаки, при една от които изстрел на Пайе не бе далеч от целта.

В 79-ата минута Батиста върна реверанса към Сент Етиен. При сходна ситуация с дузпата, Диого бе спънат, но този път това стана в пеналта. В тази ситуация обаче реферът направи компенсация и вместо да посочи бялата точка, даде жълт картон за симулация на бразилеца.

В 83-ата минута Дуду имаше шанс да вкара с глава след центриране от фаул, но ударът му мина встрани от вратата. В търсене на изравнителен гол „червено-белите” оголиха защитата си и Гомис успя да направи 1:3 в допълнителното време, което предреши на 99 процента победителя в общия сблъсък.

Състави:

Олимпиакос: Никополидис, Торосидис, Анцас, Пападопулос (46 - Жевляков), Доми, Гайети (65 - Дърбишайър), Пацацоглу, Дуду, Джорджевич (77 - Оскар), Белучи, Диого.

Сент Етиен: Жано, Воро, Тавларидис (76 - Тавларидис) , Матуиди, Дабо, Пайе, Дернис (55 - Хаткьор), Машадо, Сал, Миралас, Илан (46 - Гомис)

Рефер: Батиста (Португалия)

Стадион: "Георгиос Караискакис"

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения