2. - Франция
  3. Шахтьор победи Марсилия с 2:1 на „Велодром” и се класира на полуфиналите

Шахтьор победи Марсилия с 2:1 на „Велодром” и се класира на полуфиналите

Отборът на Шахтьор (Донецк) успя да се класира за полуфиналната фаза на турнира за Купата на УЕФА, след като постигна престижна победа с 2:1 при гостуването си на Олимпик (Марсилия) в четвъртфинална среща реванш. Първият двубой в Украйна завърши с победа за тима на Луческу с 2:0 и така, с общ резултат 4:1 „миньорите” се добраха до полуфиналите, където ги очаква другият украински тим Динамо (Киев).

Срещата започна със силен натиск за Марсилия, но пропуски направиха Нианг, Тайво, Коне и Кана. Увлечени в атаки домакините отвориха пространства в защитата си и в 29-ата минута тимът на Шахтьор излезе напред в резултата. Тогава Фернандиньо получи топка в наказателното поле, достигна до самата аутлиния и когато всички най-малко очакваха стреля покрай Манданда и отбеляза за 1:0. Въпреки гола, натискът на домакините се засили и в 43-ата минута те успяха да изравнят. Центриране отдясно попадна на главата на Бен Арфа, който незабавно стреля, вратарят Пятов спаси инстинктивно, но при добавката първият не сбърка за 1:1. При този резултат дойде и полувремето, след което домакините се нуждаеха от три безответни гола, за да продължат напред в турнира.

Втората част отново започна с масиран домакински натиск, но топката така и не искаше да навести отново мрежата на Пятов. В 53-ата минута Шейру получи коженото кълбо, като беше оставен непокрит на границата на вратарското поле, но шутът му изненадващо излезе в аут. Четири минути по-късно той получи нов шанс да отбележи, след като остана сам на границата на наказателното поле, стреля, но топката премина на сантиметри над напречната греда. До края на срещата домакините продължиха да натискат, но пропуски направиха Коне, Нианг, Самаса, Бен Арфа и капитанът Кана. В даденото от съдията продължение, гостите организираха контраатака, която бе завършена по прекрасен начин от Адриано за крайното 2:1.

Марсилия – Шахтьор
1:2

0:1 Фернандиньо 29’
1:1 Бен Арфа 43’
1:2 Адриано 92’

Стартови състави:

Марсилия: Манданда, Чивели, Тайво (Зенден- 46’), Хилтън, Шейру, Каборе, Кана, Валбуена (Самаса- 66’), Бен Арфа, Коне, Нианг

Шахтьор: Пятов, Чигрински, Рат, Кучер, Хубшман, Дуляй (Гай- 45’), Фернандиньо (Левандовски- 73’), Жадсон, Илсиньо (Вилиан- 55’), Срна, Адриано

Жълти картони: Кана, Шейру, Нианг (Марсилия); Адриано, Вилиан (Шахтьор)

Стадион: „Велодром”

Рефер: Мехуто Гонсалес

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения