Черно море отстрани Левски, отива на финал във футзала

Съперник на „моряците“ ще бъде шампионът Амиго Северозапад

Големият футболен празник за феновете на Черно море започна още по обяд.

Тимът на „моряците“ в Националната лига по футзал победи Левски с 2:1 в третия решителен двубой от полуфиналната плейофна серия, за да спечели с 2-1 и така да се класира за големия финал.

В него съперник на Черно море ще бъде действащият шампион Амиго Северозапад.

„Моряците“ започнаха ударно решителния мач във варненската зала „Владислав“ и набързо поведоха с 2:0 след голове на Валентин Василев (4) и украинеца Дима Желчук (13).

При този резултат завърши първото полувреме, а през второто Левски опита обрат, но успя да върне само 1 попадение.

Денислав Динев от Черно море си вкара автогол в 36-ата минута, но въпреки това неговите съотборници ликуваха с победата.

Част от феновете на Черно море, които ще се включат в грандиозното шествие към стадион „Тича“ преди последния мач за сезона с Крумовград, подкрепиха и тима по футзал.

Сред публиката бе и бившият спортен министър и настоящ кандидат за депутат от ГЕРБ/СДС Красен Кралев, който остана изключително доволен от успеха.

Сега на Черно море предстои да се подготви сериозно за финалните сблъсъци с Амиго Северозапад.

„Моряците“ завършиха на второ място в редовния сезон и ще бъдат домакини в първата среща, но след това ще гостуват във втората и евентуално в 3-ата в София.

Според специалисти, силите на двата отбора са изравнени и Черно море има всички шансове да върне титлата по футзал във Варна.