2. - Германия
  3. Атлетик Билбао спечели трудно баското дерби (ВИДЕО)

Атлетик Билбао спечели трудно баското дерби (ВИДЕО)

Лъвовете сътвориха обрат на "Сан Мамес" срещу Реал Сосиедад

Отборът на Атлетик Билбао триумфира в баското дерби с Реал Сосиедад, печелейки с 3:2 на "Сан Мамес" в мач от 8-ия кръг на Примера дивисион.

Двубоят бе изключително напрегнат от самото начало и главният рефер Гонзалес бе принуден да раздаде по няколко жълти картона още в първите минути.

Гостите откриха резултата в 16-ата минута чрез Давид Сурутуса, който засече по великолепен начин топката от воле от десетина метра след центриране от корнер.

Домакините обаче излязоха пределно мотивирани след почивката и само в рамките на няколко минути съумяха да стигнат до пълен обрат.

В 51-ата минута Муниаин изравни след изключителен удар от дъгата на наказателното поле на Реал.

В 60-ата пък Ариц Адурис видя, че вратарят на гостите е напуснал своята врата и направи резултата 2:1 с великолепен прехвърлящ удар от 15-ина метра.

Адурис взе дейно участие и в третото попадение на своя тим след като в 72-ата минута се възползва от грешка на съперника и изведе на чиста позиция Иняки Уилиямс, който не сбърка от близка дистанция пред полупразната врата.

В 83-ата минута Мартинес намали на 3:2, засичайки с глава центриране на Ияраменди от статично положение, но силите на гостуващия тим стигнаха само дотук.

По този начин отборът на Атлетик Билбао заема пета позиция с актив от 15 точки, докато тимът на Реал Сосиедад е десети с 10 пункта.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)