2. - Германия
  3. Балак се завърна, Байер смете Борусия Дортмунд с 2:0

Балак се завърна, Байер смете Борусия Дортмунд с 2:0

Байер Леверкузен победи Борусия Дортмунд с 2:0 в последния мач от първия кръг на Бундеслигата.

Транкило Барнета и Ренато Аугусто нанесоха двойния удар за „аспирините” в 19-ата и 22-ата минути. Головете стъписаха „жълто-черните” домакини, които не успяха да застрашат добре организираната отбрана на Байер.

Завръщането си на родна земя пък осъществи Михаел Балак, който изигра първи мач в Бундеслигата след 1562 дни отсъствие от немските терени. Капитанът на националния отбор изигра първия си пълен мач, откакто се възстанови от контузията, която му попречи да представлява страната си на Световното първенство.

Българският нападател на Борусия Димитър Рангелов замени бранителят Патрик Овомоеля в 77-ата минута, но и той не успя да помогне на тима си да се справи с гостите.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)