2. - Германия
  3. Байерн "спука от бой" слабака Бохум като гост, вкара му цели пет попадения

Байерн "спука от бой" слабака Бохум като гост, вкара му цели пет попадения

Баварците се развихриха

Байерн Мюнхен се съвзе от загубата от Барселона в Шампионската лига и победи убедително Бохум с 5:0 като гост в мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за баварците реализираха Майкъл Олис, Джамал Мусиала, Хари Кейн, Лерой Сане и Кингсли Коман.

С успеха Байерн отново излезе на върха в германското първенство с равен брой точки с РБ Лайпциг - 20. За баварците предстои гостуване на Майнц за Купата на Германия. Бохум остава последен с едва една точка.

Отборът на Венсан Компани откри резултата в 16-ата минута след прекрасно изпълнение на Олис от пряк свободен удар. Той завъртя топката над стената, изградена от Патрик Древес, и не остави шансове на стража на домакините.

10 минути по-късно гостите вкараха втори гол. Йозуа Кимих изпълни статично положение от ръба на пеналтерията. Неговото центриране от десния фланг бе към близката греда, а там бе Мусиала, който отбеляза с глава.

В 57-ата минута Хари Кейн направи резултата класически. Мусиала показа отлична техника, след което намери англичанина в наказателното поле. Той стреля мощно под напречната греда и не остави шансове на Древес.

Осем минути след това Лерой Сане също се разписа. Защитник на Бохум допусна грешка при подаване. Пасът бе пресечен от Сане, който напредна и с прецизен удар към далечния десен ъгъл вкара четвъртото попадение за баварците.

В 71-ата минута и Кингсли Коман се включи в забавлението, като реализира сходен гол на този на Сане. Изпълнението на французина с левия крак се отби първо в напречната врата, преди да влети в мрежата.

До края на срещата Байерн потърси шести го, но Древес се отчете с няколко добри намеси.

Статистиката сочи: Компани с прекрасен старт в Бундеслигата начело на Байерн