2. - Германия
  3. Блестящ Рангелов продължава да тегли Енерги Котбус към Първа Бундеслига (видео)

Блестящ Рангелов продължава да тегли Енерги Котбус към Първа Бундеслига (видео)

Българинът добави още две попадения с екипа на Енерги в сметката си

Българският нападател на Енерги Котбус направи нов великолепен мач с фланелката на тима от Втора Бундеслига. Нашият футболист наниза два гола за победата с 2:0 в мача с Карлсруе от 5-ия кръг на шампионата. С добавените днес две попадения головата сметка на Рангелов от началото на сезона е четири гола в пет мача.

Българинът откри в 15-ата минута, а второто си попадение нападателят реализира от дузпа в 22-ата. Рангелов бе заменен в 86-ата минута, като отстъпи мястото си на Кристиан Мюлер.

Така Енерги вече има 12 точки и е на втората позиция, като продължава да мечтае за промоция в Първа Бундеслига. Карслруе заема 10-ото място.

Ето и резултатите от другите мачове от петия кръг, играни днес:

Динамо Дрезден 1:2 Падерборн

ФСВ Франкфурт 0:4 Айнтрахт Франкфурт

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)