2. - Германия
  3. Борусия (Мьонхенгладбах) срази Олимпик Марсилия (ВИДЕО)

Борусия (Мьонхенгладбах) срази Олимпик Марсилия (ВИДЕО)

Фенербахче надви с минималното 1:0 АЕЛ Лимасол

Борусия (Мьонхенгладбах) постигна първа победа в груповата фаза на Лига Европа през този сезон, след като се наложи с 2:0 над Олимпик Марсилия в мач от група „С” на турнира. Двубоят се игра на стадион „Борусия-Парк”.

И двата тима имаха добри възможности за отбелязване на гол през първата част, но единственото Борусия (Мьонхенгладбах) достигна до попадение. След няколко пропуска пред двете врати, се стигна до 33-ата минута, когато резултатът бе открит от Филим Даемс, който се разписа от дузпа. До почивката Олимпик Марсилия имаше две възможности да изравни, но ударите на Николас Н’Кулу и Джоуи Бартън не попаднаха в целта.

Втората част също бе равностойна, а в 67-ата минута авансът на домакините набъбна на две попадения, след като Пениел Млапа отбеляза втори гол за немския тим. До края на срещата Олимпик Марсилия така и не съумя да отбележи попадение, а Борусия (Мьонхенгладбах) също не реализира нов гол и така мачът завърши при резултат 2:0 в полза на домакините.

В другата среща от групата Фенербахче надви с минималното 1:0 като гост на АЕЛ Лимасол. Единственото попадение в двубоя бе дело на Егемен Коркмаз в 72-ата минута на двубоя.

Лидер в групата е отборът на Фенербахче със 7 точки. Второто място е заемано от Борусия (Мьонхенгладбах), като немският тим е с 4 пункта. Толкова има и намиращият се на третото място Олимпик Марсилия, а на последната четвърта позиция е отборът на АЕЛ Лимасол с 1 точка.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)