2. - Германия
  3. Борусия удари Херта като гост (видео)

Борусия удари Херта като гост (видео)

Хофенхайм и Херта не се победиха, Мицански бе резерва по време на целия мач

Борусия Мьонхенгладбах постигна седма победа от началото на сезона в немската Първа Бундеслига, след като днес се наложи с 2:1 като гост на Херта (Берлин). Двубоят бе от 11-ия кръг на шампионата, а двата отбора създадоха куп положения, но Борусия се оказа по-съобразителният тим и се добра до победата.

Херта започна по-активно и в 18-ата минута успя да излезе с гол напред, след като Густаво Рамос не остави никакви шансове на вратаря на гостите. Борусия обаче се активизира и след пропуск на Хуан Аранго, Марко Ройс в 33-ата минута възстанови равенството. До почивката нови голове не паднаха и след края на първото полувреме резултатът бе 1:1.

В 55-ата минута Ройс отбеляза втори гол за гостите и по този начин Борусия поведе с 2:1. До края на мача най-чистото положение за Херта бе пропиляно от Рафаел, който в 72-ата минута нацели гредата. Борусия пък имаше доста шансове да достигне до трето попадение, но така и не успя да вкара за трети път във вратата на Томас Крафт.

Така Херта записа четвърто положение от началото на сезона и е на 10-ото място с 16 точки. Борусия е на 4-ата позиция с 23.

В друг мач от кръга Хофенхайм и Кайзерслаутерн не се победиха и завършиха наравно – 1:1. Илиян Мицански попадна в групата на „червените дяволи”, но така и не се появи в игра за гостите.

Резултатът бе открит от Ибишевич в 35-ата минута, а крайното 1:1 оформи Куемаха в 73-ата.

След изиграването на 11-ия кръг Хофенхайм е 8-ми със 17 точки, докато Кайзерслаутерн заема 12-ата позиция с 13 пункта.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)