2. - Германия
  3. Домо и Херта биха и Леверкузен и продължават по пътя към титлата

Домо и Херта биха и Леверкузен и продължават по пътя към титлата

Валери Домовчийски и неговият Херта успяха да постигнат измъчена победа над Леверкузен в среща от 24-ия кръг на немската Бундеслига, която се игра на „Олимпийския” стадион в Берлин пред 60 000 зрители. Домакините бяха по-добрият тим и, макар и трудно, заслужено стигнаха до успеха. Отново герой за берлинчани се превърна украинския нападал Андрий Воронин, който затвърди впечатленията, че се намира в невероятна форма.

Валери Домовчийски и неговият Херта успяха да постигнат измъчена победа над Леверкузен в среща от 24-ия кръг на немската Бундеслига, която се игра на „Олимпийския” стадион в Берлин пред 60 000 зрители.

Домакините бяха по-добрият тим и, макар и трудно, заслужено стигнаха до успеха. Отново герой за берлинчани се превърна украинския нападал Андрий Воронин, който затвърди впечатленията, че се намира в невероятна форма.

В 50-ата минута Воронин излезе на стрелкова позиция и от 5 метра изпробва шут към вратата на Рене Адлер, но стражът спаси. Украинецът все пак успя да се докопа до топката и да я вкара при втория си удар към вратата, като с това попадение донесе победата на тима си.

Българският национал Валери Домовчийски влезе в 77-ата минута на мястото на Патрик Еберт, но не успя да отбележи попадение.

След този мач Херта продължава да бъде лидер в класирането с актив от 49 точки на върха. Берлинчани са на 4 точки пред втория Байерн, който пък успя да победи Бохум с 2:0 в мач от същия кръг.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)