2. - Германия
  3. Домо изгледа от пейката как Херта би слабак

Домо изгледа от пейката как Херта би слабак

Столичани спечелиха с 3:1 гостуването си на борещия се за оцеляване Оберхаузен и се изравниха по точки с лидера Аугсбург

Българският нападател на германския втородивизионен Херта (Берлин) Валери Домовчийски остана неизползвана резерва при победата на тима с 3:1 над борещия се за оцеляване Оберхаузен.

Столичани откриха резултата в първия си мач след зимната пауза още в осмата минута, в която точен в тяхна полза бе Пиер Ласога, но само седем по-късно допуснаха изравняване, след като Маркуш Кай се разписа от дузпа за домакините от Оберхаузен.

Въпреки, че резултатът се запази 1:1 до 67-мата минута обаче, наставникът на берлинчани Маркус Бабел реши да не заложи на Домовчийски и го остави на резервната скамейка през целия мач.

В крайна сметка решението му се оказа правилно, тъй като Херта стигна до победата между 67-ата и 70-ата минута  с голове на Ласога и Леван Кобиашвили от дузпа.

След успеха в 18-ия кръг, тимът на Домо се изравни по точки с лидера във временното класиране Аугсбург, но заема втората позиция, заради по-лошата си голова разлика.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)