2. - Германия
  3. Домо титуляр при победа на Херта

Домо титуляр при победа на Херта

Българският национал Валери Домовчийски започна като титуляр за своя Херта (Берлин) в мача на столичани срещу Франкфурт от осмия кръг на Втора Бундеслига и остана на терена до 79-ата минута

Българският национал Валери Домовчийски започна като титуляр за своя Херта (Берлин) в мача на столичани срещу Франкфурт от осмия кръг на Втора Бундеслига и остана на терена до 79-ата минута. Възпитаниците на треньора Маркус Бабел победиха с 1:0 и по този начин си върнаха първото място в класирането, което вчера зае Гройтер (Фюрт) на Асен Караславов. С успеха берлинчани дръпнаха с точка пред тима от Фюрт.

Двубоят беше осми поред в титулярния състав за Домовчийски, който в 23-ата минута можеше да създаде сериозна опасност пред вратата на домакините. Българинът получи топката на точката на дузпата след подаване на Рукавиця, но опитът му да преодолее защитник на Франкфурт се оказа неуспешен. Победният гол за Херта падна две минути преди края, когато Адриан Рамос с глава донесе трите точки на своите.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)