2. - Германия
  3. Домовчийски игра 5 минути при гостуването на Херта в Билефелд - 1:1

Домовчийски игра 5 минути при гостуването на Херта в Билефелд - 1:1

Българският нападател на Херта Валери Домовчийски игра 5 минути при гостуването на тима му на Арминия (Билефелд), от 19-ия кръг на Бундеслигата, което завърши без победител - 1:1.

Домо бе оставен на пейката вместо Воронин и Рафаел, а в 85-ата минута се появи на терена на мястото на Еберт, като нямаше време да се запомни с нещо забележително.

Иначе столичани играха добре и имаха шанс да си тръгнат с победата, което щеше да ги изкачи на първото място. Мачът започна добре за тях и украинецът Андрий Воронин откри резултата в 15-ата минута, след като се пребори със защитниците на Арминия за изритана от вратаря Дробни топка.

Домакините логично се втурнаха в атаки и 5 минути преди края на първата част Артур Вихнярек изравни, след като засече подаване на Кучера.

През втората част и пред двата тима се откриха добри възможности за гол, а едно от най-чистите бе пред вратата на Арминия в 89-ата минута, но стражът Елхоф спаси точката за тима си.

Така Херта е вече на второ място с 37 точки, с една по-малко от лидера Хофенхайм, който обаче все още не е изиграл двубоя си от 19-ия кръг. Арминия е на 14-о място с 18 точки.

АРМИНИЯ - ХЕРТА 1:1

Голмайстори:

(0-1) Воронин 13'

(1:1) Вихнярек 40'

Състави:

Арминия: Елхоф - Кучера, Болман, Миятович, Шулер - Кауф, Кирх (Халсен), Маркс, Вихнярек - Мунтяну (Кампер), Катонго

Херта: Дробни - Кака, Вон Берген, Куфре (Чермити), Зимунич - Нику, Щайн, Сисеро, Еберт (Домовчийски) - Воронин, Рафаел (Бабич).

Рефер: Винер

Стадион: "Шюко Арина"

Посещаемост: 20 000 зрители

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)