2. - Германия
  3. Дортмунд извъртя домакинско 1:1 с Щутгарт, Рангелов с 25 минути игра

Дортмунд извъртя домакинско 1:1 с Щутгарт, Рангелов с 25 минути игра

Немският елитен Борусия (Дортмунд) извъртя домакинско 1:1 срещу Щутгарт в двубой от 3-ия кръг на немската Бундеслига, който се игра на стадион "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд. Българският нападател на домакините Димитър Рангелов влезе в 65-ата минута на мястото на аржентинеца Лукас Бариос.

Немският елитен Борусия (Дортмунд) извъртя домакинско 1:1 срещу Щутгарт в двубой от 3-ия кръг на Бундеслигата, който се игра на стадион "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд. Българският нападател на домакините Димитър Рангелов влезе в 65-ата минута на мястото на аржентинеца Лукас Бариос.

Домакините от Борусия започнаха двубоя по-активно и съвсем логично първи поведоха в резултата. В 27-ата минута парагвайският национал Нелсон Валдес получи прекрасен пас от Нури Сахин и с удар от 7-8 метра изведе своя тим напред в резултата.

Само две минути по-късно гостите можеха да изравнят, но Сами Кедира не успя да засече центриране на Томас Хитцшпелбергер. В ответната атака, младият халф на Борусия Матс Хумелс получи пас от Нури Сахин и можеше да удвои резултата, но ударът му бе неточен.

Определено в този мач си личеше, че Лукас Бариос е много слаб. Аржентинецът бе изолиран в нападение за разлика от съотборника му Нелсон Валдес, който изнезе силен мач.

В 47-ата минута Георг Ниедермайер засече с глава центриране на Сами Кедира и възстанови равенството в двубоя. В 65-ата минута Димитър Рангелов влезе на мястото на безличния Лукас Бариос.

Рангелов бе близо до това да донесе победата за своя отбор, след като в 83-та минута нацели греда. След центриране от фаул отляво на Тамаш Хайнал, националът успя да се пребори с Павел Погребняк и с глава удари гредата зад безпомощния Йенс Леман. В крайна сметка обаче двата отбора си поделиха по точка от този мач.

След този двубой, Борусия заема 10-ото място в класирането с актив от 4 точки, докато Щутгарт е на 9-а позиция със същите точки.

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)

Двубоят бе изпълнен с обрати

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)