2. - Германия
  3. Дортмунд не успя да победи Волфсбург, Хановер погледна към спасението

Дортмунд не успя да победи Волфсбург, Хановер погледна към спасението

Рангелов игра 20 минути при равенството на Борусия с Волфсбург - 1:1

Борусия (Дортмунд) стигна само до 1:1 с Волфсбург пред 80 300 зрители на своя „Сигнал Идуна Парк”.

Играчите на Юрген Клоп отправиха 25 удара по посока на вратата на Диего Беналио (8 от тях точни), но само при един от тях топката спря в мрежата на „вълците”. Дортмунд изпусна и дузпа през първата част.

Кръг преди края на сезон 2009/10 в Бундеслигата Борусия е на 5-а позиция с 57 точки, а Волфсбург са 8-и с 47.

Българският национал Димитър Рангелов бе резерва за „жълто-черните” и се появи в игра в 72-ата минута.

Първата част завърши без гол. Сахин можеше да даде преднина на Дортмунд в 35-ата минута, но изпусна наказателен удар. В 69-ата минута гостите от Волфсбург откриха резултата като Хасебе намери голмайстора Дзеко и той не сгреши.

Клоп веднага реагира и пусна в игра Рангелов. В 81-ата минута натискът на Дортмунд даде резултат. Хайнал подаде на Стиперман и той изравни за крайното 1:1.

Хановер 96’ пък погледна към спасението пред 49 000 зрители на „AWD Арена”. Възпитаниците на Мирко Сломка разбиха с 5:1 Борусия (Мьонхенгладбах) и вече са над чертата, кръг преди края и 2 точки аванс от Бохум и Нюрнберг.

Още до почивката домакините вкараха четири безответни попадения, дело на Хадуй (17’), Пинто (25’), Я Конан (30’) и Ханке (43’). Чахед в 53-ата направи 5:0, а Херман вкара почетен гол за гостите в 69-ата.

В 74-ата минута и Брюгинк се разписа в мрежата на Борусия – 6:1. Мьонхенгладбах пък и през следващия сезон ще играе елитен футбол.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)