2. - Германия
  3. Дортмунд засили кризата в Херта след 2:0 у дома

Дортмунд засили кризата в Херта след 2:0 у дома

Рангелов и Дортмунд победиха затъващия тим на берлинчани, Домовчийски не влезе в игра

Борусия Дортмунд победи Херта с 2:0 на старта на 11-я кръг в Бундеслигата. Своеобразното българско дерби между нападателите на двата клуба Димитър Рангелов и Валери Домовчийски не успя да се състои, след като в игра се появи единствено Рангелов. Нападателят на Борусия се отчете с нелеп пропуск, след който си осигури и жълт картон. Головете за домакините отбелязаха Нури Сахин от дузпа и Лукас Бариос в първата минута добавеното време.

Мачът започна с равностойна игра, но с хода на времето Дортмунд наложи контрол върху събитията на терена. 21-годишният немец от турски произход Нури Сахин за пореден път бе в основата на всяка офанзива. Благодарение на точните си пасове и центрирания от статични положения Зидан и Бариос имаха предостатъчно възможности да се разпишат. Най-чистото положение стана дело на Зидан в 33-ата минута, когато след подаване на Сахин нападателят се измъкна от двама бранители, но стреля неточно над напречната греда, след като се бе озовал сам срещу Ярослав Дробни.

След почивката офанзивата на домакините се засили, докато гостите от Берлин се прибраха още повече в половината си и в голяма степен се лишиха и от възможността за контраатаки.

Резултатът бе открит след един час игра, когато дузпа за домакините успя да изработи крайният бранител Патрик Овомоеля. Зад топката застана Нури и Сахин и със завидна прецизност прати кълбото в десния ъгъл на Дробни. Това бе вторият гол на Сахин от началото на сезона.

Кратко след това в игра се появи и българският национал Димитър Рангелов на мястото на Мохамед Зидан. Девет минути, след като стъпи на терена нападателят се отчете и с първото си опасно положение. Оставен непокрит в наказателното поле Рангелов засече с глава центриране, но прати топката право в ръцете на противниковия страж. В раздразнението си българинът изсипа порой от думи, които му осигуриха и жълт картон.

Рангелов се отчете с още едно добро положение. В 82-ата минута той не се посвени да опита късмета си при пряк свободен удар  от 35 метра. Оптимистичният удар влетя право в хвата на Дробни. След краткотрайно съживяване в редиците на Херта Лукас Бариос вкара и втори гол, с който сложи край на надеждите на Херта. При самостоятелна акция в 91-ата минута парагваецът от аржентински произход се справи с Арне Фридрих и заби покрай безпомощния Дробни за 2:0.

Победата осигури на Дортмунд нови три точки. Тимът от Вестфалия се намира в добра форма, след като спечели 10 точки от последните си четири мача. Херта се намира на коренно противоположен полюс. След победата в първия кръг над Херта играчите от Берлин са единственият клуб в Бундеслигата без победа в 10 поредни мача.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)