2. - Германия
  3. Експеримантален Байерн прегази Айнтрахт (РЕЗУЛТАТИ)

Експеримантален Байерн прегази Айнтрахт (РЕЗУЛТАТИ)

С мисъл за "Бернабеу" немският шампион заби четири гола

Байерн (Мюнхен) стигна до поредна победа в немската Бундеслига, след като в мач от 32-ия кръг победи Айнтрахт с категоричното 4:1.

Наставникът на баварците Юп Хайнкес реши да заложи на доста експериментален състав, имайки предвид, че тази среща е между първия и втория мач от 1/2-финалите на Шампионската лига с Реал (Мадрид). Немският шамион загуби с 2:1 на "Алианц Арена" в сряда и ще трябва да направи силен мач на "Бернабеу", за да се класира на финала.

Срещата започна равностойно, като 11-та минута Лука Ювич стреля точно към вратата на Байерн, но Улрих улови, а малко след това Сандро Вагнер отвърна със същото. Малко след 40-та минута гостите отново застрашиха вратата на "баварците", но в 43-та Никлас Дорш откри резултата.

След почивката Байерн показа по-добра игра и създаваше по-често положения. В 76-та минута това даде резултат и Сандро Вагнер покачи на 2:0, но само две минути по-късно Себастиан Халер отбеляза почетното попадение за Айнтрахт в срещата.

Три минути преди края на редовното време Рафиня успя да вкара нов гол за 3:1, а след това даде и асистенция на Никлас Суле за крайното 4:1.

Така Байерн вече има 81 точки на първото място, докато Айнтрайхт е седми с 46.

Първият сигурен изпадащ в Бундеслига 2 пък вече е ясен и това е Кьолн. "Козлите" загубиха при гостуването си на Фрайбург с 3:2 и така изгубиха и теоретичния си шанс за стигане до бараж за оцеляване, оставайки с 22 точки два кръга преди края на шампионата. Пред тях са Хамбургер с 28 и Майнц 05 с 30.

Шалке - Борусия М'Гладбах 1:1
12' Набил Бенталеб (червен картон)

2:2 Дейви Селке '87
90' Марсел Хелер (червен картон)

Волфсбург - Хамбургер 1:3

0:1 Боби Шоу Ууд '43
0:2 Люис Холтби '45+1
1:2 Йосип Брекало '78
1:3 Джан Валдшмит '90+4

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)

Двубоят бе изпълнен с обрати

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)