2. - Германия
  3. Енерги без Ангелов отпадна от турнира за Купата на Германия

Енерги без Ангелов отпадна от турнира за Купата на Германия

Отборът на Енерги (Котбус) отпадна от турнира за Купата на Германия, след като загуби злощастно с 3:2 след продължения при гостуването си на Кобленц.

Отборът на Енерги (Котбус) отпадна от турнира за Купата на Германия, след като загуби злощастно с 3:2 след продължения при гостуването си на Кобленц. Играчите на Клаус Волитц откриха резултата в 9-ата минута чрез голмайстора си Емил Юла, но домакините обърнаха мача с попадения на Щибер и Еверсон. В 79-ата минута Сьоренсен отново възстанови статуквото, а в продълженията играчите на Кобленц бяха по-концентрирани и измъкнаха успеха. В състава на Енерги заради контузия не игра българският национал Станислав Ангелов.

В друга среща от турнира отборът от Втора Бундеслига Гройтер Фюрт се класира за осминафиналите след невероятен успех с 3:2 при гостуването си на Рот Вайс (Аален). тима на Бено Мьолман цял мач игра бившият бранител на Славия Асен Караславов, който се представи на ниво в защитната линия.

Мачът се разви изключително драматично, след като две минути преди края на мача гостите водеха с 1:0, но резервата Танкулик изравни в добавеното време. В продълженията двата тима отново си размениха по-едно попадение чрез Танкулик и Мокхтари. Победата за Гройтер Фюрт дойде в 120-ата минута, когато Мюлер бе точен за крайното 3:2.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)